Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti
Svinam Eiropu! - Romas Līguma 50. gadadienaIzlaist valodas izvēles joslu (īsinājumtaustiņš=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. gadadiena > Ziņas un mediji > Raksts

Iekāpjot Eiropas vilcienā.

Iekāpjot Eiropas vilcienā.
"In-Transit" aktieru grupa

28/06/07

ES finansētā īsfilma ir ieskats Eiropas nākotnē ar jauno eiropiešu acīm, viņiem veicot ceļojumu vilcienā pa Eiropu.

Ar 15 minūšu garo filmu un interaktīvo tīmekļa vietni "In-Transit" English (en)  projekts stāsta par jauno Eiropas pilsoņu dzīvi. Vai ES ir uz pareizajām sliedēm un virzās pareizā virzienā?

"Jauniešiem pašiem […] ir jāizvēlas virziens, kur doties", saka Kristīna Basto, kas palīdzēja koordinēt šo projektu. Filmas varoņi ir ideāls kariķējums stereotipiem par Eiropu ‑  brits, kas Austrumeiropu nicinoši uzskata par "trešo pasauli", augstprātīga francūziete, uzbāzīgs itālietis, kas koķetē ar zviedrieti, kurai rūp tikai mode, vācietis, kuram manieres ir vājā vieta.

Īsfilmu pirmoreiz rādīja martā par godu ES 50. gadadienai skatītāju pārpildītā auditorijā Briselē, bet tās ideju papildina iespēja komunicēt šim nolūkam izveidotā interaktīvā tīmekļa vietnē. Sēdieties "In-Transit" virtuālā vilcienaEnglish (en)  vagonā un sāciet sarunas ar citiem pasažieriem! Uzklikšķinot uz citu pasažieru vietām, jūs iegūsiet viņu profilus, kā arī varēsiet iesaistīties tiešsaistes diskusijās.

Projekta, ko atbalstījušas jaunatnes asociācijas, ieskaitot AEGEEEnglish (en)  un AIESECEnglish (en)  – divas pasaulē lielākās studentu organizācijas, kā arī virkne Eiropas Parlamenta un Komisijas amatpersonu, mērķis ir radīt platformu jaunu cilvēku ideju apmaiņai par pašreizējo situāciju Eiropā, kā arī dot viņiem iespēju tikt uzklausītiem.

Juridisks paziņojums | Par EUROPA | Meklēt | Kontakti | Lapas sākums