Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt
Európa oslavuje! - 50. výročie Rímskej zmluvyPreskočiť panel pre výber jazykov (klávesová skratka=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. výročie > Správy a médiá > Článok

Automobil Erasmus – v Bruseli vrcholia oslavy európskeho výmenného programu

Automobil Erasmus – v Bruseli vrcholia oslavy európskeho výmenného programu
Automobil Erasmus v Mníchove

22/06/07

Príchodom automobilu Erasmus do Bruselu na záver jeho európskeho putovania sa začnú oslavy dňa Erasmu.

So zámerom informovať mladých ľudí o možnostiach štúdia v zahraničí od marca prešiel Európu automobil s dobrovoľníkmiEnglishzo študentskej siete ErasmusEnglishkrížom krážom a svoje putovanie ukončí 28. júna v Bruseli.

Tento bruselský deň ErasmuEnglishje posledným podujatím zo všetkých tých, ktoré sa konali po celej Európe na oslavu obľúbeného študentského výmenného programuDeutschEnglishfrançais, ktorý prebieha už 20 rokov. Oslavy v Bruseli sa začnú príchodom automobilu Erasmus na bruselské námestie Grand Place, kde ho privíta primátor mesta a ich súčasťou bude debata a párty pre všetkých bývalých, súčasných a budúcich študentov Erasmu.

Dni Erasmu sa konajú po celej Európe a automobil Erasmus sa zastavil v 40 európskych mestách od Budapešti, Belehradu, Instanbulu až po Bukurešť. Tento mesiac sa automobil zastaví v niekoľkých mestách s univerzitami ako napríklad v Mníchove, Zurichu, Ríme, Miláne, Porte, Paríži a Londýne. Na každom z týchto miest sa budú konať debaty, koncerty a narodeninové párty. 

Prostredníctvom svojich informačných stánkov umiestnených blízko staníc, univerzít, študentských klubov alebo kdekoľvek sa študenti stretávajú, odovzdávajú dobrovoľníci pozitívne posolstvo o štúdiu v zahraničí? „Hoci naše stretnutia a rozhovory so študentmi počas nášho putovania boli krátke, všetky boli veľmi obohacujúce“ povedal jeden z tímu putovného automobilu Erasmus.

Právne upozornenie | O portáli EUROPA | Vyhľadať | Kontakt | Na začiatok