Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai
Europos šventė - Romos sutarties pasirašymo 50-metisPraleisti kalbos išrinkimo juostą (spartusis klavišas=2) 01/02/2008
EUROPA > 50-metis > Naujienos ir žiniasklaida > Straipsnis

Europos jaunimas reiškia savo nuomonę

Europos jaunimas reiškia savo nuomonę
Grupės nuotrauka: Jaunimo savaitės dalyviai.

15/06/07

Europa pakvietė jaunimą į dialogą ir aktyvią savaitės trukmės konferenciją, kurioje dalyvavo ES politikai.

Birželio 2–6 d. į trečiąją Europos jaunimo savaitęEnglish (en)  Briuselyje pasidalyti Europos ateities vizijomis ir išsakyti nuomonės apie kasdieniniame gyvenime aktualius politikos klausimus susirinko apie 200 jaunuolių iš 35 Europos šalių. Šiuo renginiu reklamuojamos jaunimo programosEnglish (en) ir politika, o politikai ir jaunimas kviečiami aktyviai diskutuoti. Pagrindinės šių metų temos buvo socialinė įtrauktis ir įvairovė.

Labiausiai diskutuota, kaip be vizų ar papildomų mokesčių pasikviesti visus ES nepriklausančių šalių moksleivius ir studentus, svarstyta vieno ES atstovo Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje galimybė ir galimybė suteikti balsavimo teisę 16-mečiams, kad jie galėtų dalyvauti 2009 m. Europos Parlamento rinkimuose.

Savaitę trukusių vaisingų diskusijų išvadoseEnglish (en)  pateiktos politinės rekomendacijos, į kurias ES atstovai pažadėjo atsižvelgti. Kai kurias bus imtasi įgyvendinti iš karto. Dauguma rekomendacijų susiję su jaunimo politika, pvz., visose ES šalyse įsteigti jaunimo informacijos centrus, kurie teiktų informaciją apie jaunimui ypač svarbius klausimus, kaip antai: priekabiavimas prie silpnesniųjų, seksualinė sveikata, piktnaudžiavimas narkotikais, prievarta namuose ir nedarbas.

„Jaunimui tenka labai svarbus vaidmuo, jis turi toliau aktyviai dalyvauti politiniuose procesuose“, – pabrėžė už jaunimą atsakingas Europos Komisijos narys Jánas Figelis.

 „Gana pareiškimų, imkitės veiksmų“, – kalbėjo EP narė Lissy Groner, ragindama jaunimą siekti, kad jų rinkiminių apylinkių atstovai Europos Parlamente įtrauktų minėtas rekomendacijas į savo šalių politinės darbotvarkės prioritetus.

Teisinė informacija | Apie svetainę EUROPA | Paieška | Kontaktai | Į puslapio pradžią