Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt
Tähistame Euroopa aastapäeva! - Rooma lepingu 50. aastapäevJäta keelevaliku väli vahele (kiirklahv=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. aastapäev > Kogu Euroopas
Kogu EuroopasELi liikmesriikidesMaailmasKalenderÜritused

9. mai – Euroopa päev koolides

Kohalikul tasandil tegutsemine, noortega tegelemine

Noorteüritused
Kuupäevad: 09/05/07
Koht: Koolid kogu Euroopas
Riik: Kõik ELi liikmesriigid
Osalejad: 12–18 aastased noored
Korraldaja: Euroopa Komisjon – koostöötalitus Europeaid
Täiendav teave: http://ec.europa.eu/europeaid/9-may-initiative/index_en.htm
9. mai – Euroopa päev koolides

9. mail tähistavad koolid kogu Euroopas Euroopa päeva, korraldades arutelusid ELi välisabi- ja arengukoostööpoliitika teemadel. ELi ametnikud ja eksperdid külastavad koole ning osalevad õpilaste ja õpetajate aruteludes ning vastavad nende küsimustele.

"9. mai – Euroopa päev koolides" on algatus, mille eesmärk on suurendada koolide ja Euroopa noorte teadlikkust ELi välisabi- ja arengukoostööpoliitika suhtes.

9. mail, Euroopa päeval kutsutakse kõiki Euroopa koole osalema aruteludes ja diskussioonides eespool nimetatud teemadel.

ELi ametnikud (koostöötalitusest Europeaid, arengu peadirektoraadist, Euroopa Humanitaarabi Ametist ning välissuhete peadirektoraadist), ELi kaasrahastatavaid projekte rakendavate valitsusväliste organisatsioonide esindajad ja Euroopa Parlamendi liikmed lähevad koolidesse ning osalevad diskussioonides ja ümarlauaaruteludes, et selgitada, kuidas EL annab abi arenguriikidele, rakendab välisabi, ja vastavad õpilaste küsimustele.

Koostöötalitus Europeaid koordineerib üritust ning saadab osalevatesse koolidesse teabematerjale, et õpilased ja õpetajad saaksid ette valmistada arutelusid ja diskussioone 9. mai ürituse korraldamiseks.

Õigusteave | EUROPA kohta | Otsi | Kontakt | Üles