Informacja prawna | O portalu EUROPA | Szukaj | Kontakt
Święto Europy - 50. rocznica Traktatu RzymskiegoPomiń pasek wyboru języka (skrót klawiaturowy=2) 01/02/2008
EUROPA > 50. rocznica > News > Artykuł

Bruksela świętuje dwudziestolecie najpopularniejszego w Europie programu wymiany studentów

Bruksela świętuje dwudziestolecie najpopularniejszego w Europie programu wymiany studentów
Mikrobus Erasmus w Monachium

22/06/07

Dobiega końca europejskie tournée mikrobusu Erasmus. Wraz z jego pojawieniem się w Brukseli rozpoczynają się obchody dnia programu Erasmus.

Celem europejskiej wyprawy mikrobusu Erasmus było informowanie młodzieży o możliwościach studiowania za granicą. OchotnicyEnglishz Erasmus student networkEnglishwyruszyli w marcu, przejechali Europę wzdłuż i wszerz, aby zakończyć swoją podróż w Brukseli 28 czerwca.

Ten dzień programu ErasmusEnglishjest ostatnim z serii wydarzeń odbywających się w całej Europie z okazji dwudziestolecia popularnego europejskiego programu wymiany studenckiejDeutschEnglishfrançais. Świętowanie rozpocznie się, kiedy mikrobus dotrze do Brukseli, gdzie na Grand Place powita go burmistrz miasta. Później odbędzie się debata i przyjęcie, w którym wezmą udział byli, aktualni i przyszli uczestnicy programu Erasmus.

Dni Erasmusa odbywały się w całej Europie: a na 40 spośród nich, między innymi w takich miastach, jak Budapeszt, Belgrad, Stambuł i Bukareszt, pojawił się mikrobus.  Na ten miesiąc zaplanowano przystanki w miastach uniwersyteckich, takich jak Monachium, Zurych, Rzym, Mediolan, Barcelona, Porto, Paryż i Londyn. W każdym z nich odbywają się debaty, koncerty i przyjęcia urodzinowe. 

Młodzi zwolennicy Erasmusa posyłają w świat pozytywne przesłanie związane z uczestnictwem w programie, na stoiskach informacyjnych koło dworców, na uniwersytetach, w pubach i we wszystkich innych miejscach, gdzie zbiera się młodzież. „Wszystkie rozmowy, jakie odbyliśmy podczas tej wyprawy wydają się krótkie – mówi jeden z członków załogi mikrobusu Erasmus – ale każda z nich była na swój sposób wyjątkowa”.

Informacja prawna | O portalu EUROPA | Szukaj | Kontakt | Początek strony