Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Základné informácie

Vítame ťa na stránke Európskeho týždňa mládeže 2019! Od 29. apríla do 5. mája sa v celej Európe uskutočnia podujatia, ktorých témou je „Demokracia a ja“. Preskúmame možnosti, ako môžu mladí ľudia ovplyvňovať prijímanie rozhodnutí a aktívne sa zapájať do života spoločnosti.

Zapoj sa aj ty do týchto diskusií a oslavy!

Prečo práve „Demokracia a ja“?

Pretože môžeš ovplyvniť rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú tvoj život! Voľby do Európskeho parlamentu v dňoch 23. – 26. mája sa blížia. Dbaj na to, aby si tentoraz išiel(-a) voliť.

Pre to, aby demokracia mohla prekvitať, je totiž rovnako dôležité všetko, čo sa udeje medzi voľbami: zapojenie sa do dobrovoľníckej činnosti, diskutovanie s tvorcami politík, vyjadrenie vlastných názorov takým spôsobom, aby sa pozornosť obrátila k otázkam, ktoré sú významné – či už je to zmena klímy alebo nezamestnanosť mládeže.

Demokracia je hodnota, ktorú môžeme považovať za samozrejmosť, keďže v Európe ju už roky rozvíjame a podporujeme. Je to naša hodnota. Je to náš spoločný hlas. Je to náš spoločný úspech. A ty si toho súčasťou.

Čo je Európsky týždeň mládeže?

Európsky týždeň mládeže sa uskutočňuje každý druhý rok. Jeho cieľom je osláviť a podporiť mládežnícke aktivity prostredníctvom podujatí organizovaných vo všetkých krajinách zapojených do programu Erasmus+. Okrem aktivít na lokálnej úrovni v jednotlivých krajinách sa počas Európskeho týždňa mládeže uskutoční celoeurópske podujatie v Európskom parlamente v Bruseli, kde sa stretnú mladí ľudia, účastníci projektov, mládežnícke organizácie a tvorcovia politík.

Kto organizuje Európsky týždeň mládeže?

Celoeurópske podujatie organizuje Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre vzdelávanie, mládež, šport a kultúru v úzkej spolupráci s Európskym parlamentom, pričom do príprav sú zapojené ďalšie generálne riaditeľstvá Európskej komisie. Na úrovni jednotlivých štátov sú organizácia a koordinácia zverené národným agentúram programu Erasmus+, ktoré úzko spolupracujú so sieťou Eurodesk.

Ako sa zapojiť do celoeurópskeho podujatia v Bruseli?

Registrácia podujatia Európsky týždeň mládeže v Bruseli bude možná do 17. apríla 12:00 SELČ. Je otvorená pre každého! Miesta sú obmedzené, neváhaj pridlho! Sleduj sociálne médiá zamerané na európsku mládež a zapoj sa do súťaže videonahrávok, v ktorej sa účastníkom naskytá úžasná príležitosť získať 30 cestovných lístkov a ubytovanie v Bruseli počas európskeho podujatia.

Ako sa môžeš zúčastniť na podujatiach v tvojom okolí?

Na tejto stránke zistíš, aké podujatia sa uskutočnia v tvojom okolí, a kto ich organizuje. Potom môžeš skontaktovať organizátora. Organizátori pridávajú podujatia postupne. Ak nevidíš žiadne podujatie vo svojom okolí, pozri sa na našu stránku neskôr!

Podujatia

1024 Podujatia
35 Countries
118393 Participants