Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Europejski Tydzień Młodzieży

Zachęcamy do udziału w Europejskim Tygodniu Młodzieży 2019! Od 29 kwietnia do 5 maja w całej Europie odbędą się imprezy pod hasłem „Demokracja i ja”. Będzie to okazja do tego, aby dowiedzieć się, w jaki sposób młodzi ludzie mogą wpływać na procesy decyzyjne i być aktywnymi członkami społeczeństwa.

Weź udział w dyskusjach i obchodach!

Dlaczego „Demokracja i ja”?

Ponieważ możesz wpłynąć na decyzje, które mają wpływ na Twoje życie! Już niedługo, w dniach 23-26 maja, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zadbaj o to, aby tym razem zagłosować.

To, co dzieje się w okresie między wyborami, jest równie ważne dla demokracji: zaangażowanie się w wolontariat, dyskutowanie z politykami czy zabieranie na inne sposoby głosu w ważnych kwestiach, takich jak zmiany klimatu czy bezrobocie młodzieży.

Demokracja to wartość, która może wydawać nam się oczywista, ale w Europie jest ona owocem wieloletnich starań. To nasza wartość. To nasze głosy. To nasz sukces. I Twój.

Co to jest Europejski Tydzień Młodzieży?

Europejski Tydzień Młodzieży, obchodzony co dwa lata, służy promowaniu działań młodzieży w ramach imprez organizowanych we wszystkich krajach uczestniczących w programie Erasmus+. Równolegle do lokalnych wydarzeń na poziomie krajowym podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży odbędzie się również impreza o wymiarze europejskim, w Parlamencie Europejskim w Brukseli, z udziałem młodych ludzi, uczestników projektów, organizacji młodzieżowych i polityków.

Kto organizuje Europejski Tydzień Młodzieży?

Obchody organizuje Komisja Europejska – Dyrekcja Generalna ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury we współpracy z Parlamentem Europejskim i przy współudziale innych dyrekcji generalnych Komisji Europejskiej. Na szczeblu krajowym organizacja i koordynacja zostały powierzone agencjom programu Erasmus+. Współpracują one blisko z siecią Eurodesk.

Jak wziąć udział w obchodach w Brukseli?

Aby wziąć udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Brukseli, trzeba zarejestrować się na naszej stronie. Można to zrobić do 17 kwietnia 12:00 czasu letniego środkowoeuropejskiego. Każdy może się zarejestrować! Nie zwlekaj zbyt długo – liczba miejsc jest ograniczona! Zajrzyj na strony Europejskiego Tygodnia Młodzieży w mediach społecznościowych i weź udział w konkursie wideo. Do wygrania 30 biletów i noclegów na czas obchodów w Brukseli!

Jak wziąć udział w imprezach lokalnych?

Sprawdź na tej stronie, jakie wydarzenia są organizowane w Twojej okolicy, i skontaktuj się z organizatorem. Stopniowo dodawane są nowe wydarzenia. Jeśli na razie nie ma żadnego wydarzenia w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, sprawdź później!

Wydarzenia

1024 Wydarzenia
35 Countries
118393 Uczestnicy