Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Par ko ir runa

Sveicināts Eiropas Jaunatnes nedēļā 2019! No 29. aprīļa līdz 5. maijam visā Eiropā norisināsies vairāk nekā tūkstoš sarīkojumu par tēmu “Demokrātija un es”. Šī nedēļa ir iespēja papētīt, kā jaunieši var ietekmēt lēmumus un būt aktīvi sabiedrības locekļi.

Nāc diskutēt un svinēt kopā ar mums!

Kāpēc “Demokrātija un es”?

Tāpēc ka tu vari ietekmēt lēmumus, kas pavisam tieši skar tevi! Nākamās Eiropas Parlamenta vēlēšanas strauji tuvojas – tās norisināsies no 23. līdz 26. maijam. Piedalies arī tu

Arī tāpēc ka demokrātijas saglabāšanai ir svarīgas gan vēlēšanas, gan viss, kas notiek laikā starp vēlēšanām: brīvprātīgais darbs, dialogs ar politikas veidotājiem vai cita veida iesaistīšanās, lai pievērstu uzmanību svarīgiem jautājumiem, tādiem kā klimata pārmaiņas vai jauniešu bezdarbs.

Demokrātija ir vērtība, kas var šķist pašsaprotama, taču Eiropā mēs šo vērtību esam kopuši un lolojuši daudzu gadu garumā. Tā ir mūsu vērtība. Tās ir mūsu balsis. Tas ir mūsu sasniegums. Tie esam mēs.

Kas ir Eiropas Jaunatnes nedēļa?

Reizi divos gados Eiropas Jaunatnes nedēļā visās programmas “Erasmus+” dalībvalstīs tiek rīkoti pasākumi, lai izceltu un popularizētu darbības jaunatnes jomā. Pasākumi tiks rīkoti valstu līmenī. Papildus tiem Eiropas Parlamentā Briselē notiks Eiropas mēroga pasākums, kurā sanāks kopā jaunieši, projektu dalībnieki, jaunatnes organizācijas un politikas veidotāji.

Kas organizē Eiropas Jaunatnes nedēļu?

Eiropas mēroga pasākumu rīko Eiropas Komisijas Izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras ģenerāldirektorāts sadarbībā ar Eiropas Parlamentu un citiem Eiropas Komisijas ģenerāldirektorātiem. Valstu līmenī organizācija un koordinācija ir uzticēta “Erasmus+” valsts aģentūrām kas cieši sadarbojas ar Eurodesk tīklu.

Kā piedalīties Eiropas pasākumā Briselē?

Reģistrēties dalībai Briselē rīkotajā Eiropas Jaunatnes nedēļā vari līdz 17. aprīlim 12:00 Centrāleiropas vasaras laiks. Reģistrēties var ikviens. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc negaidi par ilgu. Ieskaties Eiropas Jaunatnes nedēļas sociālajos tīklos, lai piedalītos video konkursā. Dalībnieki varēs laimēt 30 biļetes (tiks segti arī uzturēšanās izdevumi) uz Eiropas pasākumu Briselē

Kā piedalīties pasākumos tavā reģionā?

Skati šo lapu, lai uzzinātu tavā reģionā plānotos pasākumus un sazinātos ar organizatoriem. Pasākumi tiek pievienoti pakāpeniski. Ja savā apkaimē neredzi nevienu pasākumu, atgriezies te vēlāk. 

Pasākumi

1024 Pasākumi
35 Countries
118393 Participants