European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

ICM Jindrichuv Hradec z.s.

ICM Jindrichuv Hradec z.s.

ICM Jindřichův Hradec z.s.

Nam. Miru 7, 377 01, Jindrichuv Hradec, Czech Republic

www.icmjh.cz - +420 722485453

description of organisation

Hlavní činností spolku ICM Jindřichův Hradec z.s. je pravidelná celoroční činnost v oblasti práce s organizovanými i neorganizovanými dětmi a mládeží, formální i neformální vzdělávání mládeže i dospělých občanů ČR a EU, informační a poradenský servis mládeži a široké veřejnosti a volnočasové aktivity pro děti a mládež.
Spolek je zřizovatelem akreditovaného Informačního centra pro mládež. Na evropské úrovni jsme součástí organizace Eryica, která sdružuje národní informační sítě v Evropě.
Cíle spolku :
1. Poskytovat mládeži informace odpovídají zásadám Evropské charty informací pro mládež.
2. Poskytovat kariérní a poradenské služby pro mládež ,jejichž cílem je podpora rozvoje klíčových dovedností mladých lidí, vytváření kontaktů studentů se zaměstnavateli v ČR i v zahraničí, bezproblémový přechod absolventů do praxe, individuální konzultace v oblasti kariérního poradenství a organizace rozvojových kurzů, tréninků a workshopů. Spolupracujeme s Jihočeskou hospodářskou komorou.
3. Aktivní zapojování mladých lidí do evropského vzdělávacího programu Erasmus+. Spolupracujeme s Eurocentrem a Europe direct v Českých Budějovicích.
4. Podporovat mladé lidi v dobrovolnických a solidárních aktivitách a aktivní účast v regionálních dobrovolnických aktivitách a dobrovolnických aktivitách České rady dětí a mládeže..
5. Podporovat participaci mládeže aktivitami, které posilují zájem dětí a mládeže o to, co se okolo nich děje, a děti a mládež podporují k jejich aktivní účasti na společenském dění.
Metody neformálního vzdělávání jsou pilířem všech vzdělávacích aktivit, které realizujeme. Cílovou skupinou jsou mladí lidé od 13 do 30 let.
Velmi důležitou součástí činnosti spolku je začleňování mladých lidí s omezenými příležitostmi. Celoročně poskytujeme zdarma doučování žáků a studentů jindřichohradeckých škol. Spolupracujeme s Dětským domovem v Kašperských Horách a v Kamenici nad Lipou. Pro tyto děti organizujeme letní tábory a prostřednictvím veřejných sbírek jsou děti obdarovány knihami a hračkami.
Jsme akreditovanou organizací EVS v rámci programu Erasmus+ a pravidelně hostíme mladé lidi ze zahraničí.

inclusion topics

This organisation is willing to involve volunteers who face situations which make their participation in activities more difficult, from the following categories for different types of project:

  • Social obstacles
  • Disability
  • Educational difficulties

This organisation holds a European Solidarity Corps Quality Label. The Quality Label certifies that the organisation is able to run projects in compliance with the principles and objectives of the European Solidarity Corps.

Scope Job, Traineeship

PIC no: 940790003 | Last updated on 28/01/2019