Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Avrupa Dayanışma Gönüllüleri

Avrupa Dayanışma Gönüllüleri: Gençleri Kurumlarla eşleştirme başladı!

Avrupa Dayanışma Gönüllüleri başladıktan üç ay sonra ilgili genç Avrupalılar bunun için  başvuru yapabilirler ve  dayanışma için yer sağlayacak akredite kurumlarda  düzenleyecekleri faaliyetleri için artık potansiyel çalışanlarını, stajyerlerini ve gönüllülerini veritabanında bulabilecekler.Bu bahar itibariyle yüzlerce yer mevcut olacak ve takip eden aylarda binlercesi gelecek.

Pek çok kurum Avrupa Dayanışma Gönüllüleri yerleştirmeleri sağlayabileceklerdir. İlk etapta, Avrupa Dayanışma Gönüllülerine  ilgi duyan kurumlar  varolan AB  fonları ile programa başvuru yapabilecekler. Şu anda sekiz program Avrupa Dayanışma Gönüllülerini destekliyor. Avrupa Dayanışma Gönüllüleri  çevrimiçi sistemi kurum ve dayanışma yerleştirmesine ilgi duyan gençlerin direk olarak eşleşmesini sağlayacaktır.

Katılım için , her kurum European Solidarity Corps Mission Statement and its Principles ( Avrupa Dayanışma Gönüllüleri Misyonu ve Kuralları)  bölümüne kayıt yaptırıp European Solidarity Corps Charter (Avrupa Dayanışma Gönüllüleri Beyannamesi) ‘nde yer alan kurallara bağlı olması gerekecek. Bu fon programlarından birinde akreditasyonu olan kurumlar otomatik olarak çevrimiçi araca erişebileceklerdir. Kayıt olurken , kişisel detaylar dışında, gençler kendi beceri, deneyim, uygunluk durumları ile tercihleri ve motivasyonlarını  ve CV’lerini de göndermeliler.

Bilgi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yayınlanma: Per., 09/03/2017 - 13:14


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!