Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

İklim değişikliğiyle birlikte mücadele etmek

© fotolia.com - Sergey Nivens
İklim değişikliğiyle mücadele etmek için hepimizin bir görevi var. Şu anda gerçekleştirdiğimiz eylemler gelecekte içinde yaşadığımız dünya üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Fakat bu problem karşısında biz ne yapabiliriz?

İklim değişikliği,dünyanın ortalama sıcaklığındaki artış nedeniyle hava durumundaki değişimin sonucudur. Fakat bu durumun nedenleri ve sonuçları nelerdir? Bu problemin temelini anlamak için Potsdam İklim Etkileri Araştırma Enstitüsü’nden Profesör Schellnhuber’in açıklamalarına göz atın.

 

Avrupa ne yapıyor?

 

Avrupa Komisyonu İklim Eylem Genel Müdürlüğü AB ve uluslararası düzeyde bu problemle mücadele etmek için her gün çalışıyor.

 

Fonlama politikası aracılığıyla Avrupa  2020, 2030 ve 2050 için bir takım hedefler belirledi. Örneğin,diğer hedafler arasında, 2020 yılına kadar tüm üye ülkeler sera gazı emisyonunu azaltmaya veya enerji verimliliğini %20 artırmaya kararlılar.

 

 

EU Climate Action

Video Description: 
European climate action
 

 

Bu problemle savaşmak için ben ne yapabilirim?

 

Sesinizi yükseltin! İklim değişikliği hakkında ne düşündüğünüzü ve onunla savaşmak için neler yaptığınızı AB ve ötesindeki diğer gençlerle paylaşın .

 

Bilgilerinizi (adınız, yaşınız, şehir ve ülkeniz) clima-youth-climate-action@ec.europa.eu adresine gönderin ve haritada yerinizi alın!

 

Bunun yanı sıra, kendinizi bu oyun ile test edin ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için elinizden geleni yapıp yapmadığınızı öğrenin.

 

Daha fazla bilgi edinmek için:

 

Eğer bu konuya ilgi duyuyorsanız, konuyla ilgili tüm detayları İklim Değişikliği Gençlik Dergisinden okuyun ve AB Komisyonu tarafından yürütülen son kampanyaların güncellemeleri için AB İklim Eylemini Twitter ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın.

 

Yayınlanma: Per., 03/12/2015 - 09:27


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!