Európai Ifjúsági Portál
Információk és lehetőségek az Európában élő fiatalok számára.

Delegasyonda Genç Uzmanlar (JPD) Staj Programı

© shutterstock.com - Andresr
shutterstock.com - Andresr
Dünya genelindeki AB Delegasyonlarının çalışmaları hakkında birinci elden deneyim kazanmak ister misiniz? İlgili bir alanda Yüksek Lisans dereceniz varsa,seçim aşamasına katılma şansı yakalamak için 30 Hazirana kadar başvuru yapabilirsiniz.

Staj

Avrupa Dış Eylem Servisi (EEAS) ve Avrupa Komisyonu (EC), AB Üye ülkelerindeki donanımlı genç profesyonellere Mart 2016’da başlayacak ve onlara AB dış politikalarının uygulanmasında AB Delegasyonlarının rolü hakkında derinlemesine bir anlayış kazanma şansı sağlayacak ücretli staj imkanı sunmaktadır.

Başvuru yapmak için, adaylar:

-bir AB Üye ülkesi vatandaşı olmalı

-Delegasyon faaliyetleriyle alakalı alanlardan birinde en az Yüksek Lisans derecesine eşdeğer  bir üniversite diplomasına sahip olmak

-iyi düzeyde İngilizce ve/veya Fransızca bilgisine sahip olmak

-diğer dillerde bilgi sahibi olmak avantaj sağlayacaktır

-Delegasyonda çalışmak için ilgi ve motivasyon sergilemek ve profesyonel deneyime sahip olmak, gönüllülük veya yayınların olması gibi ekstra CV faaliyetleri önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Adayların ön seçimi AB Üye Ülkeleri tarafından yönetilecektir. Nihai seçim EEAS ve Avrupa Komisyonu tarafından yapılacaktır.

Staj süreci

Seçilen adaylara 9 aylık bir süre için tek bir ücretli, 9 aylık bir dönem için tekrarlanabilir bir anlaşma sunulacaktır.

Başvuru ve seçim süreci hakkında daha detaylı bilgi edinmek için staj internet sayfasını inceleyin.

Başvurunuzda başarılar!

 

Közzétéve: p., 12/06/2015 - 13:37


Tweet Button: 

Kapcsolódó linkek


Info for young people in the western balkans

Szakértői segítségre vagy tanácsra van szükséged?

Fordulj hozzánk!