Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Yeni-Çince AB online bilgi platformu

© shutterstock.com - miya227
© shutterstock.com - miya227
Oumeng.eu, artan AB-Çin işbirliğinin bir parçası olarak, AB ve onun üye ülkelerine ilgi duyan Çinçe konuşan kişiler için çeşitli ilgi konularında bilgi ve tavsiyeleri bir araya getiren yeni bir platformdur.

Dijital teknoloji ve altyapı gibi farklı sektörlerde Avrupa Birliği ve Çin arasında köprüler inşa ediliyor. Anı şekilde, Oumeng.eu, özel olarak Çince konuşanlar için gençlerin AB’de ilgi duydukları farklı konular çerçevesinde kendi dillerinde faydalı bilgilere erişim sağlaması için oluşturulmuştur.

 

Platformda neler bulabilirsiniz?

Fotoğraflar arasında serbestçe dolaşabilir ve aşağıdakiler de dahil belirli bir içerik için arama yapabilirsiniz:

  1.  AB üye ülke büyükelçilikleri ve kültür kurumları tarafından desteklenen, hem Çin hem de Avrupa’da gerçekleştirilecek yaklaşan kültürel etkinliklerin en son güncellemelerini sunan kültürel takvim
  2. Her bir AB ülkesi hakkında bilgi ve istatistikleri sunan interaktif bir harita
  3. AB’deki eğitim sistemleri (üniversiteler, burslar, vb.), işler (Avrupa şirketleri ve elçiliklerde), kültür ve seyahat (vize, vb.) de dahil olmak üzere pek çok faydalı ipucu

 

AB-Çin işbirliği

Platform AB-Çin diplomatik ilişkilerinin 40. Yılını kutlama etkinliklerinin bir parçası olarak ve AB-Çin arasında kültürel ve kişilerarası bağı geliştirmek için Avrupa Birliği Çin delegasyonu tarafından yayınlanmıştır.

 

15-17 Eylül tarihlerinde Brüksel, Belçika’da, AB-Çin Üst Düzey Kişilerarası Diyalog (HPPD) tarafından olağanüstü bir toplantı düzenlenecektir. Amaç, iki taraf arasında özellikle gençlik alanında karşılıklı güven ve saygı oluşturmak ve kültürlerarası diyaloğu teşvik etmek için, Çin ve AB arasındaki bilgi ve ortak anlayışa katkı sağlamaktır. HPPD, gençlik için istihdam, girişimcilik, topluma dahil olma ve gönüllülük faaliyetleri konuları üzerinde gençlik kuruluşlarını da kapsayan bir takım ortak projeler üretmiştir.

Eğer Avrupa ve Çin kökeni ile gençlik kuruluşlarını bir araya getiren projelerle ilgiliyseniz, AB ve Çin’deki Gençlik: Ortak Sorunlar için Birlikte Çalışmak sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu proje, farklı faaliyetlere katılarak ve eğitim ve seminerler düzenleyerek gençlik işsizliği ile mücadelede gönüllülüğün pozitif rolünü vurgulamayı amaçlamaktadır.

 

 

 

 

Yayınlanma: Çar., 15/07/2015 - 13:45


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!