Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

AGH benim için ...

Bir gönüllüye göre AGH Deneyimi

AGH benim için uzun, öğreten, sevindiren, üzen, umut veren, kaygılandıran, durduran, devam etmeyi gösteren, bekleten, yoran, koşturan, heyecanlandıran, kendine güvenmeyi aşılayan, kendini görmeni sağlayan, nerede olduğunu ve neler görüp yasayacağını bilmediğin bir yol. Her bir adım yeni yerler, her bir insan yeni bir hayatla tanışmanı sağlıyor. Herkes senin gibi yürüyor bu yolda, herkes gibi sende yabancısısın bu yolun. Bu kadar farklılık içerisinde kendini fark ediyorsun. Nerede olduğunu, ne yaptığını, daha önce neler yaptığını görüp yeni bir senle karşılaşıyorsun.

AGH, beni hayatımın doruk noktası; yaşadığımı anladığım zaman dilimi. Şimdi kendimi çok daha iyi bir yerde görüyorum. Sorumluluğumu biliyorum, yaptığım gönüllülük işine elimden geldikçe farklı şeyler katıyorum ve benim gibi yapan diğer gönüllü arkadaşlarımla beraber AGH çok daha geniş çaplı kapısı her yere açılabilen bir proje halini alıyor. Burada işimle beraber  birçok yabancı değerli insanlarla tanıştım. Seyahat etmeye başlasam bana kapısını açacak. Her ülkeden arkadaşa sahibim. Burada yaşadığım her yorgunluğun başka bir tadı var benim için. Çok defa uyumadığımı biliyorum ama bu bana çok güzel bir mutluluk veriyor.

Gönüllü olarak yaptığım işin heyecanı bir yana aynı zamanda beraber tanıştığım insanlarla zaman geçirmek bambaşka bir tecrübe. AGH bana gönüllüğü günlük tutmayı, zamanın değerini, fikirlerimin değişmesini, sebepsizce gülmeyi, yabancıların kültürlerini, dillerini, fikirlerini yeni insanlarla tanışma ve yeni yerler görme fırsatı verdi. Gönüllü olduğum için çok mutluyum; çünkü işe yaradığımı birşeyler başarabildiğimi görüyorum. AGH yeni karakterler oluşturduğunu gösterir; bir sen varsın ve senden yeni bir sen yaratır. AGH’nin tanımı çok zor belki de tanımsız ama bence her yeni şeyde yeni bir sen demek.

 

Aslıhan ÇİÇEK
Taşev Derneği

Avaldatud: Teisip, 02/09/2014 - 10:42


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!