Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gaziantep TAŞEV Gönüllüleri

Gaziantep TAŞEV Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği'nin Polonya, Belarus, Yunanistan, Fransa ve Portekiz'den gelen gönüllülerinin AGH deneyimleri ve Gaziantep hakkında yazdıkları yazılara ulaşabilirsiniz.

Merhaba Arkadaşlar

AGH - Avrupa Gönüllü Hizmeti bir sosyal sorumluluk, gönüllülük ve keşfetme programıdır. Katılımcı gençler bu süreçte yeni bir ülke ve kültürün içine girer, kendilerini keşfeder ve gittikleri topluma artı değer katabilmek için çalışırlar. Bu öyle bir süreçtir ki AGH katılımcı her gencin hayatında bir dönüm noktası oluşturur ve bu genç kendini yeniden keşfeder.

Ben Gaziantep’te kültür ve sanat temalı projeler yürüten TAŞEV Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği isimli sivil toplum kuruluşunda Rehber(Mentor) olarak çalışıyorum. 3 yıl içinde her biri farklı ülkelerden gelmiş 10 gönüllüye rehberlik ettim. Her gönüllünün görevlerinden birisi de Gaziantep hakkında bir blog yazmak ve bu bloğu belirli aralıklarla güncellemekti. Sizlerle burada gönüllülerden birkaçının bloglarını paylaşarak hem onların bu süreçteki gelişimlerini görmenizi hem de Gaziantep hakkında temel bilgiler edinmenizi bunu yaparken de onların bakış açısını görmenizi istiyorum. Bloglarda Gaziantep’in kültürel ve tarihi alanları, geleneksel mutfağı, sosyal imkanları, derneğimizin faaliyetleri vb. konularda bilgiler bulabilirisiniz.

Bu bloglar hem bu şehre gelecek gönüllü gençler için bir rehber hem de onların gönüllülük süreçlerinin ne kadar verimli olduğunu gösteren birer kanıt olacaktır.

Dan STEFANİCA(Romanya) ve Monika DRAB(Polonya)

http://tasev-experience.blogspot.com/

Sara VINCI(Italya) ve Yana RADZİONOVA(Belarus)

http://gaziantexpress.blogspot.com/

Francisco Da CUNHA(Portekiz) ve Victoria TSAKIRI(Yunanistan)

http://shareyourownimpression.blogspot.com/

Gergö GULYAS(Macaristan) ve Julie AYOUN(Fransa)

http://gaziantep-cradle-of-diversity.over-blog.com/

 

Mahmut KÜPELİ- TAŞEV Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği

Yayınlanma: Cum., 03/01/2014 - 13:17


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!