Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

İzmir Halkapınar Gençlik Merkezi

Çağlar Anıl Erenler İzmir Halkapınar Gençlik Merkezi’nde Gençlik Lideri.

İzmir’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı altı gençlik merkezi bulunmakta. Bunlar Buca, Guzelyali, Halkapinar, Odemis, Tireve Bayindir ilçelerinde.

Halkapınar Gençlik Merkezi 2012 yılının Şubat ayında resmi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak kuruldu.

Gençlerin kişisel ve kültürel gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla gençlik merkezimizde birçok proje, eğitim ve kurslar düzenlenmekte. 14 ve 30 yaş arasında olan tüm gençler bu etkinliklere katılabilir. Toplamda 2000 üyemiz var. Buradaki tüm aktivitelerimiz ücretsiz. Tüm gençlerimiz müzik (gitar,bağlama, saz, darbuka, violin, piyano), dans, konuşma kursu, Almanca, İngilizce, Fransızca, diksiyon, dekorasyon ve tasarım, resim, tiyatro, masa tenisi, stranç, futbol ve basketbol vb. Kurslarımıza katılabilirler.

Ayrıca buraya gelen gençlerimiz Youth in Action, Gençlik Değişimleri 4.3 ve Kültürel Öğrenme Programları’nda yer alabilirler.

Halkapınar Gençlik Merkezi, gençlerin katılabileceği İzmir’deki en büyük gençlik merkezi şubesidir. Bize ulaşmak isteyenler facebooktan veya web sitemizden ve direct olarak buraya gelerek üye olabilirler.  

Aktiviteler ücretsiz ve gençler aktivitelere istekli olduğundan, aktif olanlar yaklaşık 200 civarında.  Bilgi sahibi olmak kendileini geliştirmekiçin bu çok iyi bir fırsat.

Yazın gerçekleştirdiğimiz en başarılı aktivilerimizden biri de yaz kamplarıdır. 14-17 yaşları arasındaki gençler için deniz kampları, 18-24 yaş arasındaki gençler için ise doğa kampları düzenleniyor. Bunların hepsi yine ücretsiz ve gençler bu kamplarda rafting, paintball, su sporları binicilik gibi aktivitelerle eğlenebilirler.

 

Çağlar Anıl Erenler İzmir Halkapınar Gençlik Merkezi’nde Gençlik Lideri.

 

Yayınlanma: Pzt., 09/06/2014 - 13:02


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!