European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Gönüllü Ol, Fark Yarat!

İyiliğin bir adım daha önde olması için gönülden gönüllü olmaya ve gönüllü olmanın sunmuş olduğu ayrıcalıklardan yararlanmaya ne dersiniz?

Aynı amaç uğrunda aynı çatı altında hiçbir kar amacı gütmeden sadece insanlığa faydalı olabilmenin uğraşı içinde ve kendi istediği alanda hizmet sunmak ya da hizmetin içerisinde yer almaktır gönüllü olmak.

 

  Herhangi bir şey de gönüllü olmak farkındalık yaratmaktır. Gönüllü çalışmakla , yaptığın hizmet karşısında maddi bir beklentinin olması yapılan işin kalitesini farklı boyutlarda mutlaka etkiler. Hiçbir beklentisi olmadan kendi istekleri doğrultusunda gönüllü olarak yapılan her şeyin üzerinde mutlaka gönülden izler bulmak mümkündür.

 

   Kişi gönüllü olarak hizmet gerçekleştireceği için istediği alanda çalışma fırsatı bulabilir. Sadece hizmet sunmakla kalmaz kendiside insanlardan, dahil olduğu çalışmalardan bir şeyler öğrenme ve kendini geliştirme fırsatı da yakalar.

 

Yeni sosyal ve teknik beceriler elde eder ve sosyal farkındalık oluşturur. Hem kendi gelişimi, kariyeri için hem de insanlık için birçok faydalı işte yer alma fırsatı bulur.

“ Yaşlı Kızıldereli çadırının önüne oturmuş birbiriyle dolaşan iki köpeğini izlemektedir. Yanına gelen torununa bak oğlum der. Şu köpeklerin beyaz olanın adı iyilik, siyah olanın adı da kötülüktür. Çocuk köpeklerden hangisinin kazanacağını sorunca da şu cevabı almıştır.Ben hangisini beslersem o kazanır..” (Alıntı)

 

  İyiliğin bir adım daha önde olması için gönülden gönüllü olmaya ve gönüllü olmanın sunmuş olduğu ayrıcalıklardan yararlanmaya ne dersiniz?

 

Eurodesk Türkiye Temas Noktası Türk Kızılayı Trabzon'un katkılarıyla hazırlanmıştır.

Published: Tue, 25/02/2014 - 14:50


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!