Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Gençlik Afet ve Rehabilitasyon (GARD) Gönüllüleri

“Gençliğin İyilik Hareketi” sloganıyla yola çıkan, Gençlik Afet ve Rehabilitasyon (GARD) gönüllüleri ekibine yeni gönüllüler katılıyor.


 

“Gençliğin İyilik Hareketi” sloganıyla yola çıkan, Gençlik Afet ve  Rehabilitasyon (GARD) gönüllüleri  ekibine yeni gönüllüler  katılıyor. Geçtiğimiz yıl eylül ayında AFAD tesislerinde eğitim alan 120 genç gönüllüye, 100 isim daha dahil oluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının afet rehabilitasyonu için gönüllü gençlerden oluşuyor.

Kocaeli’ndeki Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) tesislerinde yapılacak eğitimlere Türkiye’nin farklı illerinden gelen 100 gönüllü genç katılıyor. İkinci Gençlik Afet ve Rehabilitasyon gönüllüleri eğitimlerini, dağcılık, izcilik, sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, çocuk gelişimi, spor, resim, müzik, tiyatro, drama gibi pek çok farklı branşta uzmanlıkları bulunan isimler verecek. Afet rehabilitasyonu için teorik ve pratik eğitimler verilecek.

Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan GARD ekibine dahil olmak isteyen gönüllüler www.gard.gov.tr internet adresindeki  “Gönüllü Olmak İstiyorum” formunu doldurarak başvurabilir. Seçilen 100 gönüllü, temel afet bilinci, afet sonrası psiko-sosyal durumlar, yenilikçi drama, rekreasyon etkinlikleri konularında uygulamalı ve teorik eğitimler alacaktır.

Yayınlanma: Sal., 25/02/2014 - 09:57


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!