Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Kültürel Zenginlikte Türkiye

Bir toplumda da farklı milletler, etnik gruplar veya din farklılığı oluştuğunda o toplumda, ülkede çok kültürlülük oluşmuş oluyor.

Bir toplumun veya halkın tarih boyunca geçmişlerinden günümüze kadar oluşturduğu dil, tarih gelenek ve göreneği vs. nesilden nesile aktarmasıyla o toplumun kültürü oluşmaktadır. Bir toplumda da farklı milletler, etnik gruplar veya din farklılığı oluştuğunda o toplumda, ülkede çok kültürlülük oluşmuş oluyor.

Eğer o toplumdaki çok kültürlülüğe sahip çıkılır ve bu nesilden nesile yaşatılır, bozulmadan devam ettirilirse bu, o toplumda bir farklılık dolayısıyla zenginlik oluşturacaktır. Bu konuda çok kültürlülüğün varlığına dair örnekleri iyi görebileceğiniz bir ülke olarak Türkiye örnek gösterilebilir.

Türkiye’nin yedi farklı bölgesinde birbirinden farklı kültürle oluşan zenginlik ile karşılaşılabilir. Bu zenginliğin oluşmasında Türkiye’nin birçok medeniyete ev sahipliği yapmasının,600 yıllık bir geçmişi olan Osmanlı’nın toplarlarında bulunmasının, Afrika, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan, jeopolitik öneminin katkısı vardır. Her bölgeye gittiğinizde bu kıtalara ait farklılıkları görebileceksiniz.

Türkiye’deki gölgelerde ve şehirlerde öne çıkan güzellikleri daha ayrıntılı görmek, nereleri ziyaret etmek gerektiğine dair bilgi edinmek için http://www.kulturportali.gov.tr/ sitesi incelenebilir.

Yayınlanma Per., 20/02/2014 - 10:21
Son güncelleme Paz., 12/10/2014 - 14:02Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!