Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Gençlik Olimpiyat Oyunlarına Katılın

Foto: Nina Rundsveen
Gençlik Olimpiyat Oyunları Lillehammer 2016’ya (YOG) 3 aydan daha az bir süre kaldı ancak hala gönüllü olmak mümkün.

YOG 2016/Lillehammer2016, 12-22 Şubat 2016 tarihleri arasında Norveç’te düzenlenecek. YOG 2016 gençler tarafından ve gençler için oluşturulan elit bir spor etkinliğidir. 1994 Yılında Kış Olimpiyatlarında Olimpiyat Meşalesi Norveç’te yandığından bu yana en büyük spor etkinliğini düzenlemek üzere 70 ülkedenn 1,100 sporcunun yanı sıra yaklaşık 3,000 gönüllü, genç bir araya gelecektir.

 

YOG gençlerin Olimpiyatıdır ve ilk kez 2010 yılı yaz ayında Singapur’da düzenlenen etkinlikten bu yana gerçekleştirilen 4. Gençlik Olimpiyatı olacaktır. YOG’un vizyonu dünya çapında gençlere spora katılımları için ilham vermenin yanı sıra kültürel ve eğitsel değişim için bir arena olmaktır. 15 Kış disiplini içerisinde 70 spor egzersizi, ev sahibi şehirlerde pek çok ücretsiz kültürel etkinlik düzenleyen kültürel gençlik festivali “Sjoggfest” ve YOG’un spor arenası içinde ve dışında bilgi edinebileceğiniz bir alan olmasına katkı sağlayan “Öğren&Paylaş”  yoğun öğrenme programı Lillehammer2016 kapsamında gerçekleştirilecektir.

 

Oyunlar, Lillehammer, Hamar, Gjøvik ve Oslo şehirlerinde 13 farklı spor sahasında gerçekleştirilecektir. Gençlik Festivali “Sjoggfest” ev sahibi belediyelerde farklı lokasyonlarda düzenlenecektir.

 

Eğer Lillehammer 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunlarına katılmak isterseniz, gönüllü olarak kayıt yaptırmanız hala mümkün.

 

Nasıl katılım sağlayabilirsiniz?

-1 Ocak 2016 tarihi itibariyle en az 16 yaşında olmanız gerekmektedir.

-Seyahat masraflarınızı kendinizin karşılaması gerekmektedir fakat YOG 2016, etkinlik süresince tüm gönüllüler için ev sahibi şehirler arasında ücretsiz servis sağlayacaktır.

-Etkinlik süresince tüm gönüllüler için yiyecek ve içecek sağlanacaktır.

-Gönüllüler grup liderleri aracılığıyla kendi konaklamaları için rezervasyon portalı üzerinden rezervasyon yaptırabilirler. Konaklama için ücret kahvaltı dahil gecelik 150 NOK (yaklaşık 15 Euro’dur). Yakın bölgede alternatif konaklama bulmak için Airbnb’yi kullanabilirsiniz.

 

Etkinlik hakkında ve festivallare nasıl katılım sağlayabileceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek  için Lillehammer2016’yı ziyaret edebilirsiniz.

 

En son güncellemelere ulaşmak için Lillehammer2016’yı Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube üzerinden takip edebilirsiniz. Kendinizin de #Lillehammer2016 üzerinden paylaşımda bulunabileceğinizi unutmayın.

Yayınlanma: Çar., 09/12/2015 - 14:36


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!