Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Sosyal dışlanmadan kurtulmak için Erasmus+Gençlik ve Spor faaliyetleri

Gençlik değişimine, projeye katılmak, gönüllük yapmak: Erasmus+ Gençlik ve Spor faaliyetleri yurt dışında eğitim ve çalışma dışında da bir çok gönüllülük imkanı sunuyor.

Gençlik değişimine, projeye katılmak, gönüllük yapmak: Erasmus+ Gençlik ve Spor faaliyetleri yurt dışında eğitim ve çalışma dışında da bir çok gönüllülük imkanı sunuyor. Erasmus+ Gençlik ve Spor projeleri insanların tanışmalarını, Avrupayı görmelerini, ırkçılığa karşı direnmelerini ve Avrupa ruhunu korumayı amaçlayan aktiviteleri destekler. Bu bağlamda eğitim deneyimleri özellikle imkanı olmayan öğrenciler için gelecekteki iş hayatları için zorlukları ortadan kaldırıyor. Bu program gençlerin kendilerini geliştirmesi için önemli bir imkan sunuyor.

Gençlik değişimi

13-30 yaş grubuna mı dahilsin?

Başka yaşam tarzlarını, başka kültürleri görmek istiyor, Avrupanın her yerinden gençlerle tanışmak istiyor musun?

Gerçekten önemli konular ( Irkçılığa, çevrenin korunmasına, yurttaşlığa karşı mücadele) hakkında konuşmak ve bir şeyler yapmak ister misin?

O zaman gençlik değişimi tam senlik!

16-60 yaş arasındaki herkes 1 haftayla 3 hafta arasında bu programdan yararlanabilir. 30 000 avroya kadar hibeden yararlanabilirsiniz. Program seyahat masraflarının bir kısmı, konaklama ve yiyecek içecek masraflarını karşılıyor. Gençlik Değişimiyle ilgili daha fazla bilgi: Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH)

Bu program 17-30 yaş arasındaki gençlere hitap ediyor ve hiç bir kriter istemiyor. Ne diploma ne de yabancı dil bilgisi. Her şeyden önce istekli olmak gerekiyor. AGH sayesinde çok özel bir deneyim yaşayabilir ve iş hayatına yararlı olacak ve iş hayatına katkıda bulunacak yetiler elde edebilirsin. 6 ayla 12 ay arasında aşağıdaki ülkelerden birine gidebilirsin: Norveç, Izlanda, Lihtenştayn, Türkiye, Güney Avrupa ülkeleri, Doğu Avrupa ve Kafkasya, Akdeniz ülkeleri, Afrika, Karayip, Pasifik, Asya, Latin Amerika ülkeleri. Toplumsal alanlarda, sağlık alanlarında, kültürel ve çevresel alanlarda tam günlü aktivitelere katılabilirsiniz. Konaklama, yiyecek içecek, cep harçlığı, dil dersi, sosyal koruma ve güvenlik program dahilindedir. Gönüllü gidiş-dönüş biletinin %10'nu karşılar. AGH yapmak için öncelikli bulunduğun bölgedeki gönderici kuruluşlarla iletişime geçmek gerekir. Bu kuruluş senin başvurunda yarımcı olacaktır. Daha sonrasında yurt dışındaki ev sahibi kuruluş adayların seçimine karar verecektir. Daha fazla bilgi için Avrupa Gönüllü Hizmeti sayfasını ziyaret edebilirsin. 

Çeviren: Fahri KAYIN

*Eurodesk Fransa sayfasından tercüme edilmiştir (http://europa.eu/youth/fr/article/38/4563_fr).

Dátum uverejnenia: pon., 16/02/2015 - 16:16


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!