Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Europos solidarumo korpusas

Kas yra Europos solidarumo korpusas?

Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje arba užsienyje ir įgyvendinti visos Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus.

Europos solidarumo korpuso veikloje dalyvaujantis jaunimas pritars korpuso paskirčiai ir principamsir jų laikysis.

Užsiregistruoti Europos solidarumo korpuse galima sulaukus 17 metų, tačiau pradėti projektą gali tik vyresni kaip 18 metų asmenys. Europos solidarumo korpuso projektuose galės dalyvauti asmenys iki 30 metų.

Atlikę paprastą registracijos procedūrą Europos solidarumo korpuso nariai gali būti atrinkti ir jiems gali būti pasiūlyta prisijungti prie įvairių projektų, pavyzdžiui, padėti užkirsti kelią gaivalinėms nelaimėms arba atsigauti po jų, teikti pagalbą prieglobsčio prašytojų centruose arba spręsti įvairias socialines problemas bendruomenėse.

Europos solidarumo korpuso remiami projektai gali trukti nuo dviejų iki dvylikos mėnesių. Paprastai jie įgyvendinami Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Plačiau apie Europos solidarumo korpusą [DUK]

Susidomėjote?

Jei norite išbandyti jėgas ir padėti kitiems žmonėms, stokite į Europos solidarumo korpusą dar šiandien!

Registracijos procedūra pradedama paspaudus toliau esantį mygtuką. Kad ji būtų kuo paprastesnė, galima prisijungti naudojantis socialinės žiniasklaidos paskyra. Taip pat galima susikurti paskyrą naudojantis sistema „EU Login“. Please note that there are issues with the login via social media networks. We are working on solving it as soon as possibleMūsų duomenų apsaugos politika.

Koronavirusas. Pasekmės „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpuso judumo veiklai

• Komisija visapusiškai laikosi visų šiuo metu nacionaliniu lygmeniu taikomų ribojimo priemonių. Komisija taip pat supranta, kad tos priemonės gali turėti įtakos studentų, mokinių, savanorių ir kitų asmenų dalyvavimui „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpuso judumo programose. 
• Dėl dabartinės padėties kai kurie dalyviai negali išvykti iš namų arba negali ten grįžti. Dėl šio netikrumo kai kurie tėvai neleidžia savo vaikams keliauti.
• Reaguodami į tai, sieksime programą įgyvendinti kuo lanksčiau ir laikydamiesi taikytinų teisės aktų. 
• „Erasmus+“ nacionalinėms agentūroms nurodėme, kad jos gali taikyti force majeure sąlygas. Tai leis joms apsvarstyti galimybę patvirtinti papildomas išlaidas, kuriomis neviršijama didžiausia dotacijos suma. Joms taip pat sudaromos sąlygos iki 12 mėnesių atidėti planuojamą kiekvieno projekto veiklą. Apie tai informuotos ir nacionalinės institucijos.
• Labai atidžiai stebime padėtį ir imsimės visų papildomų priemonių, kurių tik gali prireikti
• Klausimus ir atsakymus, susijusius su „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpuso veikla atsižvelgiant į COVID-19 pandemiją, rasite čia.