Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Projekt ahoj.info - dobrovolná služba v Regensburgu

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže

Regensburg, Germany

Popis projektu

Dva čeští dobrovolníci v Regensburgu spolu s jedním německým dobrovolníkem v Plzni společně v přeshraničním týmu spravují dvojjazyčný česko-německý internetový portál pro mladé lidi www.ahoj.info a organizují dva nebo tři vlastní vícedenní vzdělávací semináře pro mladé lidi z Česka a Německa, případně další jednodenní česko-německé akce. Jako plnohodnotní členové týmu naší kanceláře se účastní dalších aktivit v oblasti mezinárodní práce s mládeží, pracovních porad nebo akci pro veřejnost.

Ubytování, stravování, doprava

Dobrovolník obdrží měsíční kapesné, stravné, paušální příspěvek na cestu, je mu zajištěno ubytování, jazykový kurz a dva dny dovolené za každý měsíc. Týdenní pracovní doba je 35 hodin. Více informací naleznete na www.ahoj.info/evsproject. Obecné informace o dobrovolné službě v rámci programu Evorpského sboru solidarity naleznete na www.ahoj.info/volunteering. Dobrovolnický projekt je otevřen pro účastníky s omezenými možnostmi - kulturní rozdíly, zeměpisné překážky, zdravotní znevýhodnění.

Školení během projektu

Dobrovolník se během služby účastní na příjezdovém a střednědobém školení, která pořádá německá národní agentura. Během dobrovolnického roku se může dobrovolník zůčastnit také dalších vzdělávacích seminářů, které Koordinační centrum Tandem v Regensburgu pořádá.

Profil dobrovolníka

Výhodou uchazeče / uchazečky je: - zájem o práci s mládeží a česko-německou spolupráci - zájem o on-line žurnalistiku - základní znalosti němčiny - komunikativní a otevřená osobnost, schopnost nalézt radost v práci ve dvojjazyčném týmu - podmínkou je věk mezi 18 a 30 lety a bydliště v Česku. Jak se přihlásit: - zašlete krátký průvodní dopis, strukturovaný životopis a motivační dopis v němčině nebo angličtině e mailem na adresu tandem@tandem-org.de - uzávěrka pro přihlášky je 03. května 2019, do předmětu e-mailu uveďte prosím „Bewerbung - Freiwilligendienst ahoj.info 2019“

Termín pracovního umístění

A total of 54 week(s) during the period 01/09/2019 to 31/08/2020


Místo pracovního umístění

Maximilianstraße 7, 93047 Regensburg


hledáme dobrovolníky z těchto zemí:

Česká republika


Témata pracovního umístění

Občanství a účast na životě demokratické společnosti

Vzdělávání a odborná příprava

Kreativita a kultura


Lhůta pro pracovní umístění

No application deadline