Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Projekt ahoj.info - dobrovolná služba v Regensburgu

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže

Regensburg, Germany

Lhůta pro zasílání přihlášek skončila.

Popis činnosti

Hledáme dva české dobrovolníky pro projekt ahoj.info v Regensburgu. Co je ahoj.info? Ahoj.info je společným projektem Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže v Plzni a v Regensburgu, jejichž součástí je už od roku 2003. Projekt má dvě hlavní části: prvním úkolem dobrovolníků bude společná příprava dvou vícedenních vzdělávacích akcí pro mladé lidi z Česka a Německa. Téma obou akcí vybírají dobrovolníci společně s ohledem na aktuální stěžejní téma Tandemu, kterým je pro roky 2020 – 2022 „Mládež utváří budoucnost. Demokracie, participace, diverzita“. Druhou částí projektu je redakční činnost, pro niž jsou k dispozici webové stránky obou Koordinačních center, profily na Facebooku a Instagramu a také projektový kanál YouTube. Projekt ahoj.info znamená především spolupráci ve tříčlenném týmu: v Regensburgu jsou dva dobrovolníci / dvě dobrovolnice z Česka a v plzeňské kanceláři Tandemu je dobrovolník / dobrovolnice z Německa.

Ubytování, stravování, doprava

Dobrovolník obdrží měsíční kapesné, stravné, paušální příspěvek na cestu, je mu zajištěno ubytování, jazykový kurz a dva dny dovolené za každý měsíc. Týdenní pracovní doba je 35 hodin. Více informací naleznete na www.ahoj.info/evsproject. Obecné informace o dobrovolné službě v rámci programu Evorpského sboru solidarity naleznete na www.ahoj.info/volunteering. Dobrovolnický projekt je otevřen pro účastníky s omezenými možnostmi - kulturní rozdíly, zeměpisné překážky, zdravotní znevýhodnění.

Odborná příprava během činnosti

Dobrovolník se během služby účastní na příjezdovém a střednědobém školení, která pořádá německá národní agentura. Během dobrovolnického roku se může dobrovolník zůčastnit také dalších vzdělávacích seminářů, které Koordinační centrum Tandem v Regensburgu pořádá.

Profil účastníka

Výhodou uchazeče / uchazečky je: - zájem o práci s mládeží a česko-německou spolupráci a zájem on-line žurnalistiku - základní znalosti němčiny - komunikativní a otevřená osobnost, schopnost nalézt radost v práci ve dvojjazyčném týmu - podmínkou je věk mezi 18 a 30 lety a bydliště v Česku. Jak se přihlásit: - zašlete krátký průvodní dopis, strukturovaný životopis a motivační dopis v němčině nebo angličtině e mailem na adresu tandem@tandem-org.de - uzávěrka pro přihlášky je 31. května 2020, do předmětu e-mailu uveďte prosím „Bewerbung - Freiwilligendienst ahoj.info 2020“

Období činnosti

V období 01/09/2020 to 31/08/2021 celkový počet týdnů: 51


Místo činnosti

Maximilianstraße 7, 93047 Regensburg Germany


Vyhledávání účastníků z

Česká republika


Témata činnosti

Občanství a účast na životě demokratické společnosti

Vzdělávání a odborná příprava

Kreativita a kultura


Lhůta podání přihlášky

podle lhůty přihlášek: 31/05/2020