Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Evropský sbor solidarity – Druhy aktivit

DOBROVOLNICKÁ ČINNOST

Individuální dobrovolnictví umožňuje mladým lidem zapojit se do každodenní práce příslušné organizace. Trvá 2 až 12 měsíců. V některých případech to může být 2 týdny či více. Účastníci mohou tuto činnost vykonávat v domovské zemi nebo v zahraničí. Projekty se většinou týkají sociálního začlenění, životního prostředí, kultury a dalších témat.

Dobrovolnické týmy jsou skupiny 10–40 mladých lidí z nejméně dvou zemí, které společně pracují po dobu 2 týdnů až 2 měsíců. Náklady na ubytování a stravu jsou hrazeny. Účastníci rovněž dostávají malé kapesné.

 

STÁŽE A PRACOVNÍ MÍSTA

Stáže se považují za práci na plný úvazek a trvají 2 až 6 měsíců – lze je jednou prodloužit. Účastníci jsou placeni organizací, která za stáž odpovídá. Stážisté rozvíjejí své osobní, vzdělávací, sociální, občanské a profesní dovednosti.

Pracovní místa jsou na plný úvazek a trvají 3 až 12 měsíců. Účastníci jsou placeni organizací, která účastníka zaměstnává.

Stáž či pracovní umístění lze absolvovat v domovské zemi nebo v zahraničí. Ve druhém případě obdrží účastníci malý příspěvek, který jim pomůže se do jiné země přestěhovat a usadit se tam.

Dobrovolníci, stážisté pracovníci mají k dispozici online jazykovou podporu, školení a poradenství. Náklady na cestu do místa konání projektu a zpět jsou hrazeny..

 

PROJEKTY V OBLASTI SOLIDARITY

Projekty v oblasti solidarity trvají 2 až 12 měsíců. Připravuje a realizuje je nejméně pět mladých lidí, kteří chtějí pomáhat v místní komunitě. Mladí lidé, kteří chtějí tyto projekty realizovat v domovské zemi, se musí zaregistrovat na portálu Evropského sboru solidarity.