Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Bojujme spolu proti zmene klímy

My všetci máme povinnosť bojovať proti zmene klímy. Tieto aktivity, ktoré robíme teraz, budú mať dopad na svet, v ktorom budeme žiť v budúcnosti. Ale čo môžeme urobiť, aby sme čelili tomuto problému?

Zmena klímy je výsledkom transformácie v našich klimatických modeloch z dôvodu zvýšenia priemernej teploty Zeme. Ale aké sú príčiny a dôsledky tohto javu? Zistite kľúč k pochopeniu tohto problému prostredníctvom vysvetlenia profesora Schellnhuber z Potsdam Inštitútu pre výskum dôsledkov zmeny klímy.
 
Čo robí Európa?
  Generálne riaditeľstvo pre oblasť klímy v Európskej komisii pracuje každý deň na tom, aby bojovalo proti tomuto problému na úrovni EÚ a na medzinárodnej úrovni. Prostredníctvom politiky financovania, Európa nastavila niektoré ciele pre rok 2020, 2030 a 2050. Napríklad, medzi inými cieľmi, do roku 2020 všetky členské štáty sa zaviazali znížiť emisie skleníkových plynov alebo zvýšiť energetickú účinnosť o 20%.

EU Climate Action

Čo môžem urobiť v boji proti tomuto problému?
  Vyjadrite sa! Podeľte sa o to, čo si myslíte o zmene klímy a o to, ako plánujete bojovať s ďalšími mladými ľuďmi v celej EÚ aj mimo nej.
 
Pošlite svoje údaje (meno, vek a štát) na: clima-youth-climate-action@ec.europa.eu a zobrazíte sa na mape!
 
Okrem toho si môžete vyskúšať sami túto hru a zistiť, či sa snažíte najlepšie v boji proti zmene klímy.
 
Ak sa chcete dozvedieť viac:
  Ak máte záujem o túto tému, prečítajte si všetko o tom v Časopise pre mládež o zmene klímy a nezabudnite sledovať činnosť klímy EÚ na Twitteri a Facebooku, aby ste sledovali aktuálne kampane vedené Európskou komisiou.

Dátum uverejnenia: štv., 03/12/2015 - 10:53


Tweet Button: 

Súvisiace odkazy


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!