Európai Ifjúsági Portál
Információk és lehetőségek az Európában élő fiatalok számára.

Bojujme spolu proti zmene klímy

My všetci máme povinnosť bojovať proti zmene klímy. Tieto aktivity, ktoré robíme teraz, budú mať dopad na svet, v ktorom budeme žiť v budúcnosti. Ale čo môžeme urobiť, aby sme čelili tomuto problému?

Zmena klímy je výsledkom transformácie v našich klimatických modeloch z dôvodu zvýšenia priemernej teploty Zeme. Ale aké sú príčiny a dôsledky tohto javu? Zistite kľúč k pochopeniu tohto problému prostredníctvom vysvetlenia profesora Schellnhuber z Potsdam Inštitútu pre výskum dôsledkov zmeny klímy.
 
Čo robí Európa?
  Generálne riaditeľstvo pre oblasť klímy v Európskej komisii pracuje každý deň na tom, aby bojovalo proti tomuto problému na úrovni EÚ a na medzinárodnej úrovni. Prostredníctvom politiky financovania, Európa nastavila niektoré ciele pre rok 2020, 2030 a 2050. Napríklad, medzi inými cieľmi, do roku 2020 všetky členské štáty sa zaviazali znížiť emisie skleníkových plynov alebo zvýšiť energetickú účinnosť o 20%.

EU Climate Action

Čo môžem urobiť v boji proti tomuto problému?
  Vyjadrite sa! Podeľte sa o to, čo si myslíte o zmene klímy a o to, ako plánujete bojovať s ďalšími mladými ľuďmi v celej EÚ aj mimo nej.
 
Pošlite svoje údaje (meno, vek a štát) na: clima-youth-climate-action@ec.europa.eu a zobrazíte sa na mape!
 
Okrem toho si môžete vyskúšať sami túto hru a zistiť, či sa snažíte najlepšie v boji proti zmene klímy.
 
Ak sa chcete dozvedieť viac:
  Ak máte záujem o túto tému, prečítajte si všetko o tom v Časopise pre mládež o zmene klímy a nezabudnite sledovať činnosť klímy EÚ na Twitteri a Facebooku, aby ste sledovali aktuálne kampane vedené Európskou komisiou.

Közzétéve: csü., 03/12/2015 - 10:53


Tweet Button: 

Kapcsolódó linkek


Info for young people in the western balkans

Szakértői segítségre vagy tanácsra van szükséged?

Fordulj hozzánk!