Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Dobrovoľníctvo vo svete

Rozmýšľate o dobrovoľníctve aj mimo Európy? Radi spoznávate nových ľudí a nové kultúry? Na týchto webových lokalitách nájdete mnohé medzinárodné príležitosti na dobrovoľnícku prácu na celom svete.

Vďaka dobrovoľníctvu spoznáte nových ľudí a nové kultúry, získate zručnosti a zároveň pomôžete iným. Medzinárodné skúsenosti získané z dobrovoľníckej práce v zahraničí môžu priniesť príležitosti na kariéru, vďaka ktorej precestujete celý svet!

 

Kde hľadať

Eurodesk – dobrovoľnícke príležitosti pre mladých ľudí, ktoré sa zameriavajú na mobilitu, vzdelávanie, kultúru a ďalšie oblasti. Hľadajte si projekty v celej Európe v slovenčine!

Celosvetové združenie dobrovoľníkov pre rozvoj – zaujíma vás ochrana prírody a rozvoj komunít? Chcete zažiť dobrodružné cestovanie a dostať príležitosť niečo zmeniť?

Global Volunteers – možnosti krátkodobej dobrovoľníckej práce na dlhodobých projektoch zameraných na rozvoj dobrých životných podmienok celosvetovo najviac ohrozených detí.

Celosvetová sieť dobrovoľníkov – starostlivosť o deti vo Vietname, vyučovanie angličtiny v Kostarike, boj proti HIV/AIDS v Rwande alebo zachovanie biodiverzity na súostroví Galapágy – to je široká škála projektov, ktoré sú k dispozícii.

{0>Volunteer Action Counts<}0{>Volunteer Action Counts (Dobrovoľníctvo má zmysel)

<0} {0>Aims give volunteers a united voice to raise awareness and celebrate what's being done.<}0{>– dobrovoľníkom umožňuje spoločne zvyšovať povedomie a prezentovať dosiahnuté výsledky.<0} {0>Read stories and share your own experiences.<}85{>Prečítajte si príbehy a podeľte sa o vlastné skúsenosti.<0}

World Heritage Volunteer – dobrovoľníctvo v spolupráci s OSN na zachovanie pamiatok svetového kultúrneho dedičstva. Krátkodobé projekty.

World Volunteer Web – aktuality, názory a informácie pre dobrovoľníkov. Rozsiahly zoznam organizácií, ktoré poskytujú dobrovoľnícke príležitosti na celom svete.

Pomocníci z celého sveta – množstvo informácií o nízkonákladových projektoch, aby vaše peniaze, čas a energia smerovali priamo k ľuďom, ktorým pomáhate.

Celosvetový program pre mladých dobrovoľníkov – Svetový fond na ochranu prírody je globálny dobrovoľnícky program na ochranu životného prostredia a environmentálne projekty v krajinách ako Madagaskar, Paraguaj, Peru, Fidži a Bután.

 

„Možno to znie ako klišé, ale získavam omnoho viac ako dávam. Dobrovoľníctvo vám umožní načrieť do kultúry spôsobom, ktorý by ste ako turista nikdy nezažili. Žijete s ľuďmi, zdieľate s nimi ich domovy a rozprávate sa s učiteľmi. Uvedomíte si, že máte niečo spoločné s ľuďmi, ktorí s vami pracujú. Je to naozaj snaha o nastolenie mieru vo svete prostredníctvom spravodlivosti.“
Joan McGuinnes, 10-násobná účastníčka programu Global Volunteer

 

Dátum uverejnenia: ut., 25/06/2013 - 10:42


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!