Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Kurzy a školenia na Slovensku

Vzdelávať sa dá aj mimo prostredia školy.
Vzdelávať sa dá aj mimo prostredia školy.
To, čo sa naučíš v škole ti môže dať dobrý vedomostný základ. Niekedy je však potrebné svoje obzory ešte trochu rozšíriť o nejaký ďalší cudzí jazyk alebo v oblasti, ktorú ti školské vzdelávanie neponúka.

Najmä tvoji (budúci) zamestnávatelia často prihliadajú aj na to, či si okrem povinného vzdelania urobil aj niečo navyše alebo či vieš ponúknuť niečo, čo priemerná väčšina uchádzačov neponúka.

 

Jazykové kurzy

V súčasnosti funguje na Slovensku množstvo jazykových škôl, ktoré ti pomôžu zlepšiť sa v cudzom jazyku aj mimo klasickej výučby, ktorú máš v škole. Môžeš si zvoliť intenzitu kurzu podľa toho, koľko času chceš výučbe jazyka venovať. Ak ti nevyhovuje na kurzy dochádzať, môžeš si nájsť aj on-line kurz, kde sa budeš v jazyku zlepšovať cez internet. Ak už nejaký základ máš a potrebuješ sa v cudzej reči iba zdokonaliť, môžeš si zvoliť aj pobyt alebo stáž v zahraničí.

 

Semináre a školenia pre mladých

Širokú škálu seminárov a školení  pre ľudí, ktorých zaujíma práca s mládežou alebo sa jej venujú ponúka  IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.  Ide o rôzne tréningy v zahraničí, ale aj na Slovensku a v jeho regiónoch. Ponuku všetkých aktuálnych školení nájdeš na stránkach IUVENTA - Slovenského inštitútu mládeže, kde sú prehľadne zoradené aj školenia Programu Mládež v akcii a KomPraxu

Ak funguješ v rámci mládežníckej skupiny alebo si jej lídrom môžeš skúsiť napríklad aj tieto školenia: Národné agentúry programu Mládež v akcii a SALTO (Support advanced learning and training opportunities ) ti každoročne ponúkajú možnosti zapojenia sa do medzinárodných školiacich aktivít na rôzne témy, a tým ponúkajú šancu posunúť teba  alebo tvoju organizáciu/ neformálnu skupinu na medzinárodnú úroveň. Stačí si kliknúť na kalendár školení , v ktorom si môžeš pozrieť prehľadne usporiadané medzinárodné, národné a regionálne školenia spolu s termínmi do kedy je možné poslať prihlášku.

 

Grantové možnosti

Ak hľadáš príležitosti financovania pre svoje projekty môžeš využiť grantové programy. Jednou z možností je program Mládež v akcii , ktorý je grantovým programom Európskej únie a je určený pre všetkých mladých ľudí vo veku od 13 do 30 rokov, ako aj mládežníckych pracovníkov. Jeho cieľom je podporiť mladých ľudí, ktorí chcú byť aktívni, chcú cestovať, spoznávať nových ľudí z celej Európy a sveta, nadviazať nové priateľstvá, vyjadrovať svoj názor, získať nové poznatky a zručnosti, ktoré im v budúcnosti pomôžu presadiť sa.

 

Autorka: Mgr. Michaela Šuľáková

Dátum uverejnenia: pon., 20/05/2013 - 16:26


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!