European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Letné líderské programy pre stredoškolákov s ľuďmi z Harvardu!

Nezisková organizácia LEAF aj v tomto roku ponúka študentom stredných škôl jedinečnú možnosť získať štipendium na letný vzdelávací program.

Nezisková organizácia LEAF aj v tomto roku ponúka študentom stredných škôl jedinečnú možnosť získať štipendium na letný vzdelávací program Global Scholars Program (GSP) na medzinárodne uznávanej strednej škole African Leadership Academy (ALA) v Juhoafrickej republike a na LEAF Summer Leadership Camp, ktorý sa uskutoční v areáli Divoká voda pri Bratislave.

 

Oba programy sú určené pre aktívnych študentov, ktorí by chceli v budúcnosti zlepšovať svet okolo seba prostredníctvom podnikania alebo riešenia celospoločenských problémov.  

 

Program GSP je intenzívny, 19-dňový letný kemp pre vybraných stredoškolských študentov z celého sveta. Vychádza z unikátneho vzdelávacieho programu ALA so zameraním na podnikavé líderstvo a africké štúdie. Účastníci tohto vzrušujúceho mládežníckeho programu si precvičia svoje schopnosti pri práci na projektoch v komunitách v Johannesburgu, absolvujú “hovory pri ohni” s podnikateľskými osobnosťami z Južnej Afriky, vybudujú si kontakty s ďalšími mladými lídrami z celého sveta a objavia históriu, krásu a rozmanitosť Afriky.

 

Program prebieha v troch termínoch od konca júna do polovice augusta 2014 a štipendium naň môžu získať jeden až štyria stredoškoláci zo Slovenska, ktorí budú maturovať najskôr v roku 2015.  Štipendium pokrýva účastnícky poplatok za program, ubytovanie, stravu, poistenie a dopravu v Juhoafrickej republike. Letenka  v súčasnosti  nie je hradená, no v prípade sociálne slabších rodín je možné požiadať v prihláške o  finančnú pomoc.

 

LEAF Summer Leadership Camp je letný program v anglickom jazyku, na ktorom si účastníci precvičia svoje schopnosti na projektoch z reálneho sveta pod vedením osobností z biznisu. Zároveň budú mať príležitosť spoznať sa nielen s rovesníkmi z iných krajín, ale aj s vysokoškolákmi z renomovaných univerzít, ktorí im môžu pomôcť v ich napredovaní. Súčasťou programu sú aj diskusie so zaujímavými hosťami z firemného prostredia a známymi osobnosťami, ktorí študentom porozprávajú o svojich zdrojoch inšpirácie a skúsenostiach s prekonávaním prekážok.  Účastníci absolvujú aj víkendové zážitkové aktivity.

 

Programu sa môže zúčastniť do 30 stredoškolákov zo Slovenska a zahraničia, ktorí budú maturovať najskôr v roku 2015. Uskutoční sa v dňoch 11. až 25. júla 2014. Všetci uchádzači môžu získať plné štipendium, ktoré pokrýva náklady na program, dvojtýždňovú výučbu, ubytovanie, stravu a dopravu počas Campu.

 

Prihlasovanie na oba letné programy je možné na stránke www.leaf.sk/summer, na ktorej je možné nájsť aj všetky podrobnosti. Posledný termín na prihlásenie uplynie 20. apríla 2014.

 

 

O organizácii LEAF

 

LEAF je nezisková mimovládna organizácia zameraná na rozvoj mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti rozvíjajúce Slovensko.

 

 

Doplňujúce informácie Vám poskytne: 

 

Marián Zachar (LEAF), +421 917 860 777, marian.zachar@leaf.sk 

Published: Mon, 14/04/2014 - 15:34


Tweet Button: 

Related links


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!