Portalul european pentru tineret
Informaţii şi oportunităţi pentru tinerii din Europa.

Nové laboratória strojníckej fakulty v Košisiach

Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach otvorila Ústav automatizácie, mechatroniky a robotiky.
Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach otvorila Ústav automatizácie, mechatroniky a robotiky.
Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach otvorila Ústav automatizácie, mechatroniky a robotiky, ktorý združuje všetky doteraz roztrúsené laboratóriá fakulty.

Novootvorený ústav zatiaľ využívajú doktorandi strojníckej fakulty, od septembra by však mala slúžiť všetkým jej študentom. Avšak nie je len im. Potenciálnu spoluprácu už prejavili aj študenti iných fakúlt či dokonca stredných škôl. Záujem už prejvila aj elektrotechnická priemyselná škola.

 

S tvorbou ústavu sa začalo koncom marca. Nešlo iba o vybavenie nábytkom a prístrojmi, ale robili sa aj čiastočné úpravy na fasáde budovy a kompletná rekonštrukcia priestorov.

 

V Ústave sa nachádzajú aj niektoré veľmi vzácne prístroje, ako napríklad  hardvérový simulátor alebo prístroj na meranie napätosti v mechanických súčiastkach. Hlavnou úlohou celého projektu by malo byť skvalitniť výskum a pritiahnuť viac pozornosti k štúdiu práve technických odborov. Snáď budú tieto priestory využité čo najefektívnejšie a pomôžu ako mnohým študentom, tak aj rozvoju ako takému. 

Publicat: M, 21/07/2015 - 16:52


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Ai nevoie de asistență sau consiliere din partea unui expert?

Adresează-ne o întrebare!