Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Podpor svoju krajinu, študuj na Slovensku

Cheš podporiť Slovensko a jeho ekonomiku? Pomôž zvýšiť podiel našich vzdelancov práve štúdiom na slovenskej vysokej škole.
Chceš podporiť Slovensko a jeho ekonomiku? Pomôž zvýšiť podiel našich vzdelancov práve štúdiom na slovenskej vysokej škole.
Každoročne z našej krajiny odíde za štúdiom do Českej republiky veľká časť mladých. Slovensko a jej ekonomika tak prichádzajú o cenný potenciál. Práve končíš strednú školu a plánuješ ďalšie štúdium? Zváž vysoké školy na Slovensku.

Určite ti majú čo ponúknuť.

 

A teraz niečo málo zo štatistiky - Až 35 percent slovenských maturantov uvažuje nad štúdiom vysokej školy v Českej republike, pričom skutočne sa ich prihlási priemerne 13 000. Úspešne prijatá je približne polovica z nich. Najviac ich lákajú ekonomické, lekárske, ale aj o IT odbory. 

 

Spomedzi desatiny slovenských žiakov s najlepšími výsledkami v testoch Všeobecných študijných predpokladov plánuje odchod do Čiech dokonca až 70 percent.

 

Ako tri hlavné dôvody, prečo sa rozhodli získať vyššie vzdelanie v zahraničí, mladí ľudia uviedli predovšetkým kvalitnejšie štúdium, lepšie pracovné príležitosti, ale taktiež študentský život. 

 

Údaje teda ukazujú, že Slovensko skutočne prichádza o veľkú časť svojich potenciálnych vzdelancov. Rád by si študoval na Slovensku ale nevieš, ktorá zo škôl či fakult je pre teba tá naj? Pozri si kompletnú správu spoločnosti ARRA o kvalite vysokých škôl v našej krajine a uľahči si rozhodnutie. Ak však nemáš čas prehrabávať sa cez také množstvo údajov, ponúkame ti aj stručnejší prehľad, uverejnený na portály Aktuality.sk koncom roku 2014.

 

 

 

 

 

 

 

Dátum uverejnenia: pon., 23/03/2015 - 05:39


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!