Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Nadácia Pontis - Naše Mesto

Staň sa dobrovoľníkom na podujatí Naše Mesto a sprav svoje okolie krajším.
Staň sa dobrovoľníkom na podujatí Naše Mesto a sprav svoje okolie krajším.
Tisícky dobrovoľníkov z firiem a z verejnosti sa každý rok zapájajú do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe - Naše Mesto. Chceš byť medzi nimi?

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku. Jeho súčasťou bude aj PRO BONO Maratón, v rámci ktorého dobrovoľníci z firiem, reklamných a komunikačných agentúr pomôžu neziskovkám.

 

Podujatie vzniklo na základe myšlienky veľkej dobrovoľníckej akcii New York Cares, na ktorom obyvatelia mesta spoločne skrášľovali, upratovali a menili svoje okolie k lepšiemu.

Nadácia Pontis o dobrovoľníctve nechcela len teoreticky rozprávať, jej cieľom bolo zmeniť pohľad ľudí na dobrovoľníctvo a vysvetliť im, aký má význam. Aj preto sa rozhodli udalosť skutočne rozbehnúť. 

 

Čo sa doteraz podarilo?

 

Od roku 2007 sa do podujatia zapojilo vyše 100 firiem a viac ako 26 800 dobrovoľníkov, ktorí odpracovali 103 519 hodín.  Viac ako 1 853 klientov z domovov dôchodcov a sociálnych zariadení strávilo s dobrovoľníkmi deň plný nových a nezabudnuteľných zážitkov.

Dohromady bolo skrášlených 26 hradných nádvorí a 745 parkov a ihrísk. Participanti pomáhali 18 krát v nocľahárňach pre bezdomovcov a 5 krát v útulkoch zvierat. Vysadili  2 905 stromčekov a okrasných rastlín. Oživili a farbami natreli 31 kilometrov plotov slovenských škôl a škôlok a 1270 lavičiek.

 

Pridaj sa!

 

Staň sa súčasťou podujatia Naše Mesto aj ty. Zavolaj aj kamarátov a ukážte, že vám záleží na výzore mesta, v ktorom žijete. Oslov neziskovky, organizácie a združenia vo svojom okolí a povedz im, že počas 3 dní sa môže podariť toľko, koľko sa niekedy nespraví ani za rok. Uvidíš, stojí to za námahu!

Dátum uverejnenia: str., 01/04/2015 - 00:23


Tweet Button: 

Súvisiace odkazy


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!