Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Nadácia Pontis – Ako získať dobrovoľníkov z firiem?

Potrebuješ zapojiť do aktivít svojej organizácie ďalšie ruky alebo by si rád viac zamestnal tie tvoje? Čítaj!
Potrebuješ zapojiť do aktivít svojej organizácie ďalšie ruky alebo by si rád viac zamestnal tie tvoje? Čítaj!
Potrebuješ tvoja organizácia niekoho, kto by pomohol s realizáciou projektu a priložiť ruku dielu? Prečítaj si nasledujúce riadky a zisti, ako na to.

Firemných dobrovoľníkov, ktorí priložia ruku alebo hlavu na pomoc vašim verejnoprospešným aktivitám, môžeš vďaka nadácii Pontis získať nasledujúcimi spôsobmi:

 

Prihlás sa na Naše Mesto

Naše Mesto je najväčším podujatím firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. Zapája sa doňho viac než 6.000 zamestnancov, ktorí v rôznych slovenských mestách skrášľujú okolie a pomáhajú neziskovkám. Máš teda veľkú šancu, že prídu aj k vám.

 

Zapojte sa do programu Hlavy pomáhajú

V programe Hlavy pomáhajú poskytujú dobrovoľníci z firiem svoje vedomosti a skúsenosti zo sveta biznisu organizáciám, ktoré zlepšujú našu krajinu.

 

 

Zaraď svoju organizáciu do dobrovoľníckeho katalógu

Nadácia Pontis dáva firmám tipy na vhodné dobrovoľnícke akcie pre ich zamestnancov. Vytvára katalóg dobrovoľníckych príležitostí, z ktorého si firmy vyberajú tie, do ktorých zapoja svojich kolegov. Dobre si premysli, v čom by tvojej organizácii firemní dobrovoľníci mohli pomôcť a ako by dobrovoľnícka akcia mohla vyzerať. Potom ju zapíš do prihlášky.

 

Kto sa môže zapísať do dobrovoľníckeho katalógu?

 Školy, škôlky, nemocnice, domovy sociálnych služieb, detské domovy a všetky neziskové organizácie alebo i neformálne občianske iniciatívy, ktoré potrebujú pomoc pre svoje verejno-prospešné aktivity

 

 

V čom môžu dobrovoľníci pomôcť?

V rôznych fyzických prácach, ako je maľovanie, šmirgľovanie, kosenie, upratovanie a čistenie, kopanie, sadenie, prenášanie, ale i v nemanuálnych činnostiach, napr. prechádzka so seniormi či aktivity pre deti s postihnutím alebo

vašich klientov, ale tiež v odborných činnostiach: tvorbe kampane, pomoci pri verejnej zbierke a pod.

 

Koľko času môžu firemní dobrovoľníci poskytnúť?

Viaceré firmy umožňujú zamestnancom zúčastniť sa na pomoci komunite v pracovnom čase, niekedy však takéto aktivity organizujú cez víkend

 

  • mikroaktivita do 2 hodín (preklad článku, korektúry, poradenstvo a pod.) – dobrovoľník ju spravidla zrealizuje na diaľku cez internet alebo telefón
  • 3-4 hodiny – napr. doobedná alebo poobedná dobrovoľnícka brigáda
  • 6-8 hodín – napr. celodenná dobrovoľnícka brigáda v piatok alebo sobotu
  • víkend – dobrovoľníctvo v piatok a sobotu, príp. doplnkový zážitkový program v nedeľu

 

O koľkých dobrovoľníkov môžeš žiadať?

Od 1 do 30, najčastejšie sú aktivity pre zhruba 15-členné tímy.

 

Ako sa na dobrovoľnícku akciu pripraviť?

Veľmi starostlivo si s organizáciou naplánujte celý priebeh, nakúpte a pripravte materiál a náradie, príp. i občerstvenie a nápoje, dohodnite si koordinátorov, pripravte motivačný úvod, predstavenie vašej činnosti a nadchnutie dobrovoľníkov, zabezpečte všetko potrebné pre bezpečnosť a príp. prvú pomoc... Ak je to možné, pripravte i doplnkovú oddychovú aktivitu, napr. záverečnú párty, opekačku, exkurziu, hru s klientmi a pod.

 

Pozri si aj, ktoré firmy naopak potrebujú dobrovoľníkov.

Dátum uverejnenia: sob., 28/02/2015 - 23:33


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!