Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Staň sa dobrovoľníkom v Tanzánii

Vysúšaj si dobrovoľnícku prácu v ďalekej Tanzánii vďaka projektu Overland.
Vysúšaj si dobrovoľnícku prácu v ďalekej Tanzánii vďaka projektu Overland.
Zvažuješ možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku činnosť alebo chceš skátka iba pomáhať a nevieš ako? Staň sa dobrovoľníkom v Tanzánii v jednej zo štyroch oblastí - medicína, učenie, detský domov, komunita - a spoznaj novú krajinu.

Projekt Overland ti ponúka jedinečnú možnosť stať sa dobrovoľníkom v ďalekej africkej Tanzánii. Sídli v mestách Arusha, Moshi a Zanzibar a ponúka dobrovoľnícke príležitosti v odveví medicíny, učenia, detských domovov či komunít. Prečítaj si v skratke o jednotlivých z nich a uváž, ktorá príležitosť je najvhodnejšia práve pre teba.

 

 

 

Medicína
 

Toto odvetvie dobrovoľníckeho projektu ponúka príležistosť v oblasti medicíny pre všetkých, ktorí si želajú stráviť nejaký čas prácou v zdravotníckych zariadeniach. Aby si sa mohol zúčasniť, musíš byť aktívnym študentom medicíny alebo vlastniť osvedčenie o úspešnom absolvovaní takéhoto štúdia. 

 

Túto dobrovoľnícku aktivitu môžeš vykonávať v mestách:

 

 

 

Učenie

 

Ak túžiš zasvätiť svoju dobrovoľnícku prácu a vzdelanie deťom v núdzi, potom je učenie odvetvím práve pre teba. Aj v tomto prípade sa očakáva certifikát alebo aspoň predchádzajúca skúsenosť s učením. Najčastejšie ide o vzdelávanie menších detí najmä v oblasti anglického jazyka. Počet učiteľov v afrických krajinách v porovnaní s počtom žiakov je veľmi nízky, preto je každá pomocná ruka dobrá a môže vo veľkej miere pomôcť.

 

Túto dobrovoľnícku aktivitu môžeš vykonávať v mestách:

 

 

 

Detský domov

 

Projekt Overland ponúka bezpečné a dostupné príležitosti na prácu s detmi v detkých domovoch. Každý z nich má svojich pracovníkov či dobrovoľníkov, ktorí riadia jeho aktivity deň za dňom, avšak kvôli obmedzeným zdrojom bude tvoja pomoc nepochybne ocenená každou zainteresovanou osobou. Na prácu s detmi v detskom domove nepotrebuješ nijaký certifikát ani predchádzajúcu skúsenosť. Môžeš si byť istý, že vždy budeš mať pri sebe pomocnú ruku, ktorá ti poradí, čo a ako.

 

Túto dobrovoľnícku aktivitu môžeš vykonávať v mestách:

 

 

 

Komunita

 

Toto odvetvie ti ponúka dobrovoľnícku prácu v oblasti ľudských práv a posilňovania spoločneskej iniciatívy. Projekt Overland pre teba v oblasti komunít pripravuje viac programov.

 

Túto dobrovoľnícku aktivitu môžeš vykonávať v mestách:

 

 

 

Ak ťa jedno zo spomínaných odvetví zaujalo, prečítaj si aj iné zaujímavé informácie projektu Overland súvisiace s dobrovoľníctvom, ako napríklad čo môžeš očakávať od samotnej dobrovoľníckej práce, ako je to s príchodom do Tanzánie, čo zahrňuje pracovný týždeň, ako je to so stravou a ubytovaním, cestovaním a poznávaním krajiny či servisom a podporou samotného projektu.

 

 

Zaujímať ťa takisto môžu základné informácie o Tanzánii, ktoré by si mal pred odchodom vedieť, cenné rady, ako sa na dobrovoľnícku prácu v tejto krajine pripraviť alebo najčastejšie kladené otázky. Nezabudni na informácie o poplatkoch.

 

 

 

application_process_new.png

https://europa.eu/youth/sites/default/files/application_process_new_1.png
Proces od podania žiadosti až po samotný odchod.

 

 

 

Si si iž istý, že dobrovoľnícka práca v jednom z odvetví je to pravé pre teba? Zostáva už len vyplniť formulár a prihlásiť sa. Tvoje rozhodnutie neprospeje len ľuďom, ktorým budeš pomáhať, ale v prvom rade tebe. Spoznávaj cudziu krajinu a nechaj svoju osobnosť rásť!

  Zveřejněno: ne, 19/10/2014 - 18:44


  Tweet Button: 

  Související internetové odkazy


  Info for young people in the western balkans

  Potřebujete odbornou pomoc či radu?

  Zaslat dotaz