Europeiska Ungdomsportalen
Information och möjligheter för unga i hela Europa.

Cestovateľské granty pre umelcov a kultúrnych pracovníkov

SI začínajúci umelec alebo pracuješ v oblasti kultúry? Vycestuj s pomocou grantov STEP Beyond.
SI začínajúci umelec alebo pracuješ v oblasti kultúry? Vycestuj s pomocou grantov STEP Beyond.
Si umelec a rád by si sa zviditeľnil? STEP Beyond grantová schéma sa zameriava na umelcov a kultúrnych pracovníkov do 35 rokov, najmä v prvých desiatich rokoch keriéry. Ponúka ti možnosť cestovať v rámci členských a hraničných štátov EÚ.

Od roku 2003, STEP (Supporting Travel for European Partnership) Beyond cestovateľské granty, spadajúce pod ECF (European Cultural Foundation), podporili pohyb desiatok ľudí po celej Európe. V roku 2011 ocenili 261 individuálnych grantov v hodnote od 250 do 700 eur.

 

Požiadaním o cestovateľský grant STEP Beyond sa automaticky pridáš k online komunite jednotlivcov, pôsobiacich v oblasti umenia a kultúry z Európy a okolia. Toto členstvo ti umožní zdieľať informácie o tvojich projektoch a aktivitách prostredníctvom uverejňovania príspevkov a fotografií. 

 

 

ECF Granty 

European Cultural Foundation (ECF) je nezávislá nadácia, sídliaca v Holandsku, ktorá pôsobí naprieč Európou posledných 60 rokov. Za ten čas iniciovala a podporila kultúrnu interakciu a rozvoj kreativity v celej Európou. 

 

V priebehu posledných piatich rokov sa prostredníctvom ECF grantov zrealizovalo viac, ako tisíc projektov v 59-tich krajinách. Podporujú všetky durhy umeleckého a kultúrneho prejavu: hudbu, výtvarné umenie, divadlo, tanec, film, dokumentárnu tvorbu, multimédiá, fotografiu či dizajn a módu.

 

Grantový program ECF vyzdvihuje najmä projekty, ktoré sa spájajú s ich troma hlavnými princípmi:

  • Umožňovať ľuďom rozvíjať svoj potenciál v oblasti umenia a kultúry.
  • Zjednocovať zdroje vzdelávania
  • Prepájať kultúrnu politiku s praxou

 

 

Pre tieto grantové schémy neexistuje nijaký deadline. Prihlásiť sa teda môžeš hocikedy v priebehu roku. Podmienkou však je, že tak musíš urobiť najneskôr jeden mesiac pred tvojou plánovanou cestou. Výška podpory je závislá od konkrétnej krajiny, do ktorej chceš vycestovať a môžeš sa o ňu uchádzať sám alebo v rámci skupiny. 

 

 

ECF podporuje umelcov a kultúrnych pracovníkob z nasledujúcich krajín:

 

Albánsko, Alžírsko, Andora, Arménsko, Rakúsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Egypt, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Írsko, Izrael, Taliansko, Jordánsko, Kosovo, Lotyšsko, Libanon, Líbya, Lichtenštainsko, Litva, Luxembursko, Macedónsko, Malta, Moldavsko, Monako, Čierna Hora, Maroko, Holandsko, Nórsko, Palestínske územia, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Ruská federácia, San Maríno, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Sýria, Tunisko, Turecko, Ukrajina a Vešká Británia.

 

 

Ak ťa ponuka zaujala, prečítaj si inštrukcie k prihláceniu v anglickom alebo ruskom jazyku a vyplň online prihlášku

Publicerad: Lör, 20/12/2014 - 15:24


Tweet Button: 

Länkar


Info for young people in the western balkans

Behöver du hjälp eller råd?

Fråga oss!