Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Knihobežník

Staň sa knihobežníkom a vdychuj knihám k pôvodnému príbehu, napísaného spisovateľom aj svoj vlastný.
Staň sa knihobežníkom a vdychuj knihám k pôvodnému príbehu, napísaného spisovateľom aj svoj vlastný.
Považuješ sa v dobrom slova zmysle za knihomola? Potom sa určite rád zapojíš do aktivity kníhkupectva Martinus - Knihobežník. Nájdi tie najzaujímavejšie knihy, tvor ich životný príbeh či dokonca pridaj do obehu vlastnú.

Verejné priestranstvá, rôzne podniky a iné dostupné budovy - toto všetko sú miesta, kde ako knihobežník môžeš hľadať skryté príbehy. Projekt Knihobežník je iniciatívou spoločnosti Martinus a je veľmi populárny najmä medzi vášnivými čitateľmi. 

 

Po registrácii na stránke projektu si môžeš prezerať mapu a miesta s voľnými knihami v tvojom okolí, ktorú následne nájdeš a vezmeš domov na prečítanie. Keď s ňou budeš hotový, opäť ju ukryješ, ale to nie je všetko. Máš možnosť napísať ostatným knihobežníkom o svojich zážitkoch s ňou - pridať ďalší list do jej putovného príbehu alebo urkyť vlastnú podľa tvojho výberu. Napríklad takú, ktorá ťa v živote najviac ovplyvnila a ty by si chcel pôžitok z nej dopriať aj ostatným. Jednu knižku by si nemal mať dlhšie ako mesiac a je potrebné, aby si sa o ňu dobre staral a nepoškodzoval ju.

 

Všetky vyššie spomínané úkony zaznamenávaš na web projektu, aby všetci jeho účastníci boli v obraze. Každá kniha má samolepku s informáciou o tom, že sa zapojila do projektu Knihobežník a má na tomto webe svoj profil. Na ňom sa teda čitatelia môžu súhrnne dozvedieť jej aktuálny status, polohu, zdravotný stav, ale hlavne – jej príbeh a príbehy jej predchádzajúcich čitateľov.

 

Tak neváhaj, hľadaj, čítaj, schovávaj a obohať autorovu fantáziu aj o tú vlastnú!

 

Pozri si takisto iné informácie, ako napríklad najčastejšie kladené otázky, detajly o projekte, pravidlá a podmienky či odstavec o ochrane osobných údajov.

 

 

Staň se knihoběžníkem

Video Description: 
Krátke video ti v bodoch objasní priebeh aktivity Knihobežník.

 

Dátum uverejnenia: pon., 20/10/2014 - 00:58


Tweet Button: 

Súvisiace odkazy


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!