Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Ako skĺbiť prácu, cestovanie a dobrodružstvo aj s malým rozpočtom

Chceš zažiť skutočné dobrodružstvo a neprieči sa ti dobrovoľnícka práca? Tak potom máme pre teba tip na letné prázdniny – projekt Workaway. Vďaka nemu môžeš vycestovať do rôznych kútov sveta a spoznať tamojšiu kultúru.

Workaway funguje na veľmi jednoduchom princípe. Ty pomáhaš v hosťovskej rodine alebo organizácii, tá ti za tvoju prácu poskytne jedlo a ubytovanie. Pomáha sa kdekoľvek – na farmách, v domácnostiach či festivaloch. Na stránke si môžeš cez filter vyhľadať kontinent, krajinu, región a zadať aj kľúčové slová.

 

Stačí si zaplatiť len cestu a registračný poplatok 23 eur, ktorý je platný na dva roky. Po zaregistrovaní sa dostaneš ku kontaktným údajom danej rodiny či organizácie. Navyše, je možné si vytvoriť aj tzv. couple účet, ktorý je určený pre dvojice (kamarátov či partnerov). Aj tento účet platí dva roky a stojí 30 eur. Ak chceš potešiť nejakého dobrodruha a cestovateľa vo svojom okolí, registráciu na stránke Workaway môžeš darovať aj ako darček.

 

Ako kontaktovať hostiteľov či Workaway tím? Do ktorých krajín sa dá vycestovať? Odpoveď na tieto a mnohé iné otázky nájdeš práve v sekcii FAQ.

 

Dátum uverejnenia: ut., 10/03/2015 - 15:07


Tweet Button: 

Súvisiace odkazy


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!