Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Kredki i farby w ruch!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Kapsuła czasu. Co przekażę przyszłym pokoleniom?”. Na zwycęzców czekają aparaty fotograficzne.

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, którym towarzyszy hasło ”Nasze dziedzictwo: tu przeszłość spotyka się z przyszłością”. Jego celem jest rozwijanie wspólnej, europejskiej tożsamości wśród dzieci oraz otwartości na inne, różne kultury, tradycje i zwyczaje. 

Organizatorzy zachęcają młodych ludzi do uruchomienia wyobraźni i odpowiedzi na pytanie "Co można byłoby włożyć do kapsuły czasu tak, by w nienaruszonym stanie mogli to zobaczyć ich rówieśnicy za 100 czy 200 lat?"

Prace plastyczne powinny zostać wykonane w formie rysunku lub malunku, przy użyciu jednej z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki lub grafika. Wymagany format to A3.

Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać do 8 czerwca w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-7. Nagrodą główną za zajęcie 1 miejsca jest aparat fotograficzny.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa.

Opublikowane: pt., 18/05/2018 - 22:31


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie