Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Droga na Harvard

W środę, 24 czerwca 2015 r. odbyła się uroczysta gala VI edycji konkursu Droga na Harvard, programu skierowanego do uzdolnionej młodzieży w Polsce marzącej o studiach na najlepszych uczelniach na świecie.

Zwycięzcy konkursu

Zwycięzcami VI edycji konkursu zostali: Dominika Bakalarz, matematyczka która od września rozpocznie studia na Cambridge University, Zuzanna Budzyńska, młoda skrzypaczka, która tylko w 2015 r. zdobyła siedem nagród muzycznych, Tymon Radzik – 14-letni geniusz z informatyki i Agnieszka Zbierańska, absolwentka Oxford University zafascynowana japonistyką.

 

Wysoki poziom kandydatów

Laureaci zostali wybrani spośród ponad 200 aplikujących. Najlepszych 30 finalistów zostało zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne do Warszawy, podczas których wyłoniono 20 Laureatów oraz 4 Laureatów Nagrody Głównej.  

- "Wszystkie aplikacje były na bardzo wysokim poziomie i wybranie czterech osób spośród tylu wspaniałych młodych ludzi było nie lada wyzwaniem" – powiedział Krzysztof Daniewski, prezes Harvard Club of Poland i organizator konkursu. – "Cieszę się, że udało się w Polsce stworzyć taki projekt. Wierzę, że to ogromny krok w drodze do budowania lepszej przyszłości naszego kraju  i promocji Polski na świecie" – dodał Krzysztof Daniewski.

 

Harvard Club of Poland

Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Droga na Harvard jest najważniejszym wydarzeniem w roku dla Harvard Club of Poland organizującej konkurs. Program możliwy jest dzięki wsparciu sponsorów głównych: Fundacji PZU oraz Fundacji Ivy Poland.  W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób.
 

Informacja prasowa