European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Szukasz najlepszego programu MBA? Zobacz ranking Financial Times!

Ranking programów MBA
fot. 401(K) 2012/ Flickr.com
Stany Zjednoczone i Wielka Brytania – to kraje, które zdaniem Financial Times mają najlepsze programy MBA. Najlepsze w tym rankingu oznacza – takie, po których zarabia się najwięcej.

MBA czyli zarobki

Płaca absolwentów a także wzrost ich wynagrodzenia po ukończeniu studiów MBA to główne kryteria najnowszego rankingu Financial Times dotyczącego programów MBA. Trudno się dziwić, skoro na ten typ studiów decydują się głównie menadżerowie i kierownicy średniego szczebla liczący na awans i pragnący podnieść swoje kwalifikacje i kompetencje związane z zarządzaniem zespołem i projektami.
 

Harvard na czele

Harvard Business School zajął pierwsze miejsce w rankingu, zaraz za nim uplasowały się London Business School i University of Pennsylvania: Wharton.
Pierwszą dziesiątkę zdecydowanie zdominowały uczelnie amerykańskie:

4. Stanford Graduate School of Business – USA,

5. Insead z Francji,

6. Columbia Business School – USA,

7. Iese Business School z Hiszpanii,

8. MIT: Sloan – USA,

9. University of Chicago: Booth – USA,

10. University of California at Berkeley: Haas – USA.
 

Uczelnie azjatyckie

Wśród najwyżej sklasyfikowanych uczelni azjatyckich wymienić można chiński Ceibs, który znalazł się na 11. miejscu, indyjski Indian Institute of Management, Ahmedabad znajdujący się na 26. miejscu, chińskie University of Hong Kong oraz CUHK Business School (28. I 30. miejsce) oraz singapurski National University of Singapore Business School znajdujący się na miejscu 31.
 

Warto wspomnieć również i innych europejskich szkołach, które znalazły się w rankingu Financial Times. Poza bardzo wysoko sklasyfikowanymi uczelniami brytyjskimi, warto wspomnieć francuskie Insead oraz HEC Paris a także hiszpańskie Iese Business School, IE Business School czy Esade Business School. Wysoko w rankingu znalazła się również szwajcarska uczelnia IMD.

 

Monika Toppich

Published: Mon, 02/02/2015 - 09:33


Tweet Button: 

Related links


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!