Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Euroaktywacja

65639764

Facebookowe konkursy, a w realu – warsztaty dla młodzieży prowadzone przez konsultantów Eurodesk Polska. Projekt Euroaktywacja ruszył pełną parą!

Tytuł tegorocznych warsztatów EUROAKTYWACJA. Tematyka: aktywność obywatelska. Uczniowie w grupach zastanawiają się, jak zmieniać otaczającą rzeczywistość, poznają sposoby na rozwiązywanie lokalny lokalnych problemów, dowiadują się, jak być aktywnym obywatelem… w internecie.
Warsztaty prowadzi je kilkunastu konsultantów w Polsce. Z pasją i za darmo! Kontakty do nich znajdują sie na stronie z opisem warsztatów.

 

Uzupełnieniem warsztatów są konkursy i zadania prowadzone na facebookowym profilu Eurodesk Polska. Wszystkie związane są z tematem miesiąca. W maju była nim edukacja pozaformalna. Tematem czerwca jest aktywność obywatelskwa młodzieży. Pytania ogłaszane są w każdą środę. Pierwsze z nich już za nami. Czas do pojawienia się kolejnego odmierza konkursowy licznik. Z zadaniem można zapoznać się przez cały czas. Na jego wykonanie uczestnicy mają czas do końca miesiąca. Na zwycięzców wszystkich konkursów i zadań czekają atrakcyjne nagrody.

 

Warsztaty (realne) i konkursy (wirtualne) na dobre weszły do pakietu działań Eurodesk Polska. W ubiegłym roku w blisko 200 warsztatach EUROPA DLA MŁODZIEŻY wzięło udział 4500 uczestników z 50 miast. Część z nich organizatorzy projektu odwiedzili z kamerą (patrz film).


Na koniec dobra wiadomość dla tych, którzy nie zaprosili eurodeskowego konsultanta do poprowadzenia EUROPY DLA MŁODZIEŻY. Warsztaty te są cały czas w ofercie Eurodesk Polska. Jest więc w czym wybierać, bo do wyboru są jeszcze warsztaty o wolontariacie i standardowe, czterdziestopięciominutowe eurolekcje.  

 

 

Opublikowane: śr., 22/05/2013 - 19:17


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie