Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Bądź na plusie z Erasmusem!

Ty też możesz być jednym z czterech milionów beneficjentów programu Erasmus+
Jeden program. Cztery miliony osób. Ponad czternaście miliardów euro. Co? Erasmus+! Działa od kilku miesięcy, a już zdołał podbić serca i umysły młodych Europejczyków. Nic dziwnego – to zysk w czystej postaci. Włącz się, zacznij działać!

To coś znacznie więcej, niż stary Erasmus – to zupełnie nowa jakość. Jest nie tylko dla studentów, jest dla wszystkich. Nowy program, Erasmus+ – planowany na lata 2014 – 2020 – zastąpił kilka wcześniejszych: m.in. Erasmus, Comenius, Leonardo da Vinci i „Młodzież w działaniu”. Dzięki temu wszystkie funkcje zostały zebrane w jedno – będzie prościej i szybciej.

 

O dofinansowanie w programie Erasmus+ można starać się jedynie za pośrednictwem instytucji i organizacji. To oznacza, że statystyczny „Janek Kowalski” nie może sam startować w konkursie – musi wcześniej znaleźć „silną grupę”, z którą wspólnie dopracują pomysł Kowalskiego, czyli zrealizują projekt. A jakie pomysły mogą liczyć na deszcz euro z Brukseli?

 

Program podzielony został na trzy kluczowe akcje:

 

Z bardziej wystrzałowych innowacji w ramach Erasmusa+: chcesz studiować zagranicą? Nie wiesz, skąd wziąć na to pieniądze? Nowy program gwarancji kredytowych pomoże ci sfinansować całość studiów, na bardzo korzystnych warunkach. Poza tym: wreszcie kończymy z papierologią! Nie będzie już żmudnego wypełniania formularzy, pisania wniosków „gęsim piórem” – cały proces aplikacyjny przenosi się do sieci. Sprawniej, oszczędniej, no i – ekologicznie.

 

Bardzo trudno jest o tak skomplikowanym programie pisać w telegraficznym skrócie. Ważna informacja dla ciebie: dowiedz się więcej, bądź aktywny – możesz na tym tylko skorzystać.

 

Nie przegap! Nie prześpij szansy, by… stać się jednym z czterech milionów!

Opublikowane: śr., 30/04/2014 - 11:51


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie