Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Erasmus+ rozłożony na czynniki pierwsze

Wbrew studencko kojarzącej sie nazwie Erasmus+ to program nie tylko dla studentów
Szukasz informacji o Erasmusie+? Zajrzyj do bazy programów Eurodesk Polska!

Chyba nigdy w historii unijnych programów edukacyjnych nie było takiego zapotrzebowania na informację jak obecnie na Erasmusa+. Zarządzająca programem Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, od kilku miesięcy jest zasypywana pytaniami a oglądalność strony Erasmusa+ rośnie z dnia na dzień, choć to cały czas jej tymczasowa wersja.


Ten głód informacji zaspokoić nie jest łatwo, tym bardziej, że ciągle nie ma oficjalnej polskiej wersji przewodnika po nowym programie (podobno ma być gotowy w czerwcu), co stało się przyczyną apelu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych do Komisji Europejskiej.

 
Eurodesk Polska od początku włączył się w działania informacyjne o nowym programie. Erasmusowe granty opisaliśmy w charakterystyczny dla siebie sposób, rozbijając ten gigantyczny program na czynniki pierwsze. W naszej bazie znajdziesz opisy wszystkich najważniejszych grantów Erasmusa+.


Wśród nich są granty na działania znane z poprzednich edycji (wolontariat, wymiany, staże), które, czasami w zmienionej formule, będą nadal funkcjonować, ale są i nowe, takie jak partnerstwa strategiczne, za którymi kryje się cała gama możliwości współpracy we wszystkich sektorach edukacji a także… między nimi.

Co z tej współpracy wyniknie? Tego zapewne nie wiedzą sami architekci programu, bo to jak Erasmus+ wpłynie on na rzeczywistość nie zależy od tych, którzy go wymyślili tylko od tych, którzy będą tworzyć projekty z jego funduszy. A nie są to małe kwoty - tegoroczny budżet programu w Polsce to prawie 100 milionów euro. Najlepsze projekty sfinansowane za te środki na pewno opiszemy na stronie Europejskiego Portalu Młodzieżowego, na którym wkrótce znajdą się też opisy najbardziej młodzieżowych akcji nowego Erasmusa.  

 

A na razie zachęcamy do zapoznania się z opisami programów w bazie Eurodesk Polska, gdzie informujemy o najbliższych terminach składania wniosków i najważniejszych zasadach erasmusowych grantów. Mamy nadzieję, że sposób, w jaki je prezentujemy pozwoli szybko zorientować się w jakże bogatej i różnorodnej ofercie nowego edukacyjnego programu Unii Europejskiej.

 

Wawrzyniec Pater

Koordynator Eurodesk Polska

Opublikowane: pon., 07/04/2014 - 17:53


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie