Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Oceniamy unijne platformy wyborcze dla młodzieży

Eurowybory - to będzie temat na topie w najbliższych miesiącach. / European elections – this topic will be trending in the coming months.
Eurowybory za pasem. Unia jak może stara się zachęcić młodych do wzięcia w nich udziału. A jak młodzież to wiadomo – Internet. Witryny internetowe związane z wyborami do europarlamentu specjalnie dla EPM recenzuje Marcin Malin Malinowski.

Mój Głos 2014 

Użyteczny i ładny serwis, w którym można dowiedzieć się w jaki sposób głosowali w ważnych kwestiach europosłowie z podziałem na kraje, frakcje w parlamencie, a potem porównać to z głosami odwiedzający serwis. Można się na przykład dowiedzieć, że tylko jedna polska eurodeputowana odpowiedziała NIE na pytanie o to, czy płatny urlop macierzyński powinien być wydłużony z 14 do 20 tygodni.

O witrynie czytaj też na stronie Eurodesk Polska 

 

Debating Europe

Eurowybory. To będzie temat na topie w najbliższych miesiącach. W serwisie Debating Europe oprócz informacji o tym, jak rozkładają się w rozbiciu na poszczególne partie sympatie użytkowników serwisu - co może odzwierciedlać wynik majowych wyborów - mamy możliwość podyskutowania w tematycznych debatach. Warto odwiedzić ten serwis również ze względu na ciekawe infografiki.

O witrynie czytaj też na stronie Eurodesk Polska

 

League of Young Voters

Strona jest interesująca. Skierowana do młodych osób, które nie głosowały w poprzednich wyborach. To ważne, bo około ostatnio 70% młodych mieszkańców Unii nie zrobiło użytku ze swojego prawa głosu. Wygląda na to, że zmasowaną kampanią informacyjną decydenci chcą to zmienić.

O witrynie czytaj też na stronie Eurodesk Polska

 

Marcin Malinowski był konsultantem Eurodesk Polska w Katowicach. Współpracuje z kwartalnikiem Eurodesk Polska „Europa dla Aktywnych”, dla którego recenzuje unijne witryny internetowe.

Opublikowane: pon., 27/01/2014 - 14:36


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie