Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Francja kusi wolontariuszy

Nie ma dwóch takich samych projektów, zadania wynikają z potrzeb organizacji, z którą wolontariusz zdecyduje się współpracować
Service Civique to rządowy program wolontariatu w organizacjach społecznych w całej Francji. Otwarty jest dla wszystkich młodych ludzi, niezależnie od doświadczenia i wiedzy. Najważniejsza jest motywacja osób, które chcą być wolontariuszami

Service Civique angażuje wolontariuszy na okres od 6 do 12 miesięcy. Projekty wolontariatu dotyczą jednego z dziewięciu tematów: kultura i rozrywka, pomoc humanitarna, edukacja, ekologia, wsparcie sytuacji kryzysowych, pamięć i obywatelstwo, zdrowie, solidarność, sport. Na wolontariuszy czeka blisko 10 tysięcy projektów w całej Francji.

 

W programie mogą wziąć udział osoby między 16 a 25 rokiem życia, muszą być obywatelami jednego z krajów UE/EOG. Praca zajmuje od 24 do 48 godzin tygodniowo, maksymalnie przez 6 dni w tygodniu.

 

Wolontariusz ma zapewnione podczas projektu pełne ubezpieczenie, dofinansowanie w wysokości 467,34 euro miesięcznie oraz 106,31 euro miesięcznie na wyżywienie – może być wypłacone w gotówce, w postaci vouchera, czy dostępu do stołówki. Wolontariusze z wyższym wykształceniem otrzymują dodatkowo 106,38 euro miesięcznie. W sumie, w zależności od sytuacji, wolontariusze otrzymują dofinansowanie w wysokości od 573,65 do 680,15 euro miesięcznie. Organizacja zapewnia również szkolenia i wsparcie mentora.

 

Zadaniem wolontariusza może być prowadzenie warsztatów edukacyjnych na temat sortowania śmieci, pomoc na terenach dotkniętych klęską żywiołową, renowacja zabytków czy wsparcie osób niepełnosprawnych w czasie zawodów sportowych. Nie ma dwóch takich samych projektów, zadania wynikają z potrzeb organizacji, z którą wolontariusz zdecyduje się współpracować.

 

O tym, jak zostać wolontariuszem, przeczytaj w opisie programu, znajdującym się w bazie Eurodesk Polska.

Opublikowane: śr., 14/08/2013 - 14:25


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie