Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Altruista ciągle w akcji

Najnowsza publikacja Eurodesk Polska to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą o wyjeździe na wolontariat za granicę i nie wiedzą od czego zacząć.

Publikację o wiele mówiącym tytule „Altruista w akcji, czyli wszystko, co chcesz wiedzieć o wolontariacie za granicą” wydaliśmy już po raz czwarty. Od początku cieszy się ona dużą popularnością. Bo choć o wolontariacie – w kontekście zdobywania doświadczeń życiowych czy zawodowych - mówi się ostatnio sporo, to publikacji na ten temat - zwłaszcza dla młodzieży - jest jak na lekarstwo. A „Altruista” jest chyba jedyną, której celem jest kompleksowa informacja – dla młodych ludzi właśnie. Dlatego nie piszemy w niej o misji i wartościach, tylko o… możliwościach.

 

Indywidualny i grupowy, kilkutygodniowy i kilkumiesięczny, społeczny, misyjny, ekologiczny… Możliwości wolontariatu za granicą jest mnóstwo: opieka nad dziećmi, odnawianie zabytków, sadzenie drzew – takie i inne propozycje zawiera publikacja Eurodesk Polska. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą o wyjeździe na wolontariat zagraniczny i nie wiedzą od czego zacząć.

 

Broszura składa się z czterech części. Na początek autorzy wyjaśniają podstawowe zasady wolontariatu za granicą. W części drugiej i trzeciej znajdują się opisy największych programów wolontariatu organizacji międzynarodowych. Ostatni rozdział składa się z najatrakcyjniejszych i najciekawszych propozycji wolontariatu w wybranych krajach europejskich. Wszystkie informacje zostały gruntownie sprawdzone, zaktualizowane, poprawione i uzupełnione.

 

To czwarta edycja „Altruisty”. Publikacja liczy 64 strony i jest bezpłatna. Ukazała się w nakładzie 20 tys. egzemplarzy. Można ją otrzymać w siedzibie Krajowego Biura lub w jednym z kilkudziesięciu punktów Eurodesk Polska. Broszura w PDF-ie znajduje się na stronie: www.eurodesk.pl/node/85.

 

„Altruista w akcji” to jedna trzech publikacji Eurodesk Polska dla młodzieży. Dwie pozostałe to „Na biało, czyli jak legalnie pracować w Europie” oraz „Studiowanie to wyzwanie, czyli jak zdobyć indeks w Europie”.

Opublikowane: wt., 06/05/2014 - 14:15


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie