Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Robię w kulturze

Uczestnicy programu mają szansę pracować pod opieką mistrzów - uznanych artystów i animatorów (© Kris Duda - flickr.com)
„1/1 Mistrz i Uczeń” to jeden z programów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” skierowanych do młodych twórców i animatorów kultury w wieku 18-35 lat

W programie wezmą udział osoby, które przedstawią najbardziej oryginalne i inspirujące pomysły działań społeczno-kulturalnych, związanych z fotografią dokumentalną, filmem dokumentalnym, designem społecznym oraz z projektami interdyscyplinarnymi i animacją.

 

Autorzy najciekawszych zgłoszeń zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się we wrześniu br. w Warszawie. Wyłoniona dziesiątka uczestników weźmie udział w warsztatach, spotkaniach z mentorami i trenerami oraz dostanie możliwość rozwoju i realizacji swojego pomysłu. Uczestnicy będą mieli szansę pracować nad swoim dziełem pod opieką mistrzów - uznanych artystów i animatorów: Zofii Bisiak, Janusza Byszewskiego, Jolanty Dylewskiej, Zbigniewa Libery, Jerzego Porębskiego, Bożeny Szroeder, Tadeusza Rolke, Tomasza Tomaszewskiego i Zofii Zaorskiej.

 

Program realizuje Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, które zajmuje się animacją społeczno-kulturalną dzieci i młodzieży poprzez organizację warsztatów filmowych i fotograficznych, zajęć dziennikarskich i teatralnych. Uczestnicy warsztatów samodzielnie realizują swoje projekty, piszą wnioski o dotacje, zdobywają na nie fundusze.

 

Od kilku lat Towarzystwo zaprasza również młode menedżerki kultury - prezeski lokalnych stowarzyszeń, kierowniczki domów kultury, dyrektorki kin, galerii i muzeów, aktywne bibliotekarki - na warsztaty z zarządzania kulturą.

 

Wspiera również osoby 55+, które w parze międzypokoleniowej (z osobą 18-30 lat), chcą zrealizować projekt społeczny w oparciu o osobiste pasje. W ramach ogólnopolskiego konkursu „Seniorzy w akcji” Zosia (65 lat) założyła Szkołę Superbabci w Lublinie. Waleria (69 lat) uruchomiła w Prudniku klub filmowy. Wanda (59 lat) i Magda (29 lat) rozkręciły międzypokoleniowy teatr tańca w Wałbrzychu, a Zdzisław (58 lat) wytyczył ścieżkę rowerową łączącą dwie zabytkowe dzielnice Katowic.

 

 

Opublikowane: wt., 09/07/2013 - 13:36


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie