Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Stwórz kulturalną mapę Polski

Międzynardowy Festiwal Teatrów Ulicznych, Kraków (fot. Darek Zoń, Flickr)
Interaktywny portal Mapa Kultury.Pl stworzony z wizytówek ciekawych miejsc, interesujących wydarzeń i ludzi wartych zapamiętania. Portal jest projektem Narodowego Centrum Kultury, ale sama mapa tworzona jest przez jej użytkowników

Za jednym kliknięciem można poznać ludzi, miejsca, klimaty. Miejsce może być blisko ciebie lub poznane w podróży. Ludzie to twórcy i ci, którzy upowszechniają, przetwarzają, upamiętniają kulturę. A klimaty to wszystko, co wpływa na kulturową tożsamość – zwyczaje, legendy, ulotne zjawiska.

 

Po wejściu na portal pojawia się interaktywna, kulturalna mapa Polski. Po kliknięciu w stolicę wybranego województwa użytkownik przechodzi do spisu wydarzeń kulturalnych i relacji z nich w wybranych miejscowościach.

 

Na portalu można opisać swoje ulubione „kulturalne” miejsce, zaprezentować wyjątkową, lokalną historię, stworzyć własny szlak turystyczno-kulturowy. Można także dowiedzieć się więcej o wybranym regionie Polski, miejscu lub osobie z nimi związanej. Wszystkie wpisy mogą być komentowane i oceniane przez użytkowników, stając się tym samym interaktywnym źródłem informacji i miejscem dyskusji o „małej historii” Polski.

 

Informacje można przekazać w dowolnej formie – pisząc notkę biograficzną, esej, robiąc reportaż, relację, wywiad. Można również umieszczać zdjęcia, filmy, rysunki, komiksy.

 

Wszyscy użytkownicy mogą również dodawać zaproszenia w kalendarzu wydarzeń kulturalnych.

Opublikowane: czw., 20/06/2013 - 12:40


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie