Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Kampus Uniwersytetu Gdańskiego można zwiedzać wirtualnie

pixabay
pixabay
Uniwersytet Gdański przygotował aplikację umożliwiającą wirtualne zwiedzanie uczelnianego kampusu. Użytkownicy programu mogą poznać teren kampusu i wnętrza dziesięciu dużych uczelnianych obiektów.

Aplikacja nazwana Journey ma pomóc studentom w lepszym zorientowaniu się w planie poszczególnych obiektów i rozmieszczeniu konkretnych uczelnianych jednostek, biur itp. „Jest ona adresowana głównie do dwóch grup: aktualnych studentów, ale – przede wszystkim, kandydatów na studia” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Gdańskiego Beata Czechowska-Derkacz.

Przypomniała, że w ostatnich latach kampus uniwersytecki w gdańskiej Oliwie rozbudowywał się bardzo intensywnie. „Aplikacja ma pomóc w poruszaniu się po jego licznych obiektach, ale też umożliwia zajrzenie do różnych zakamarków, pracowni, do których normalnie nie ma możliwości wejścia” – wyjaśniła.

Jak dodała aplikacja powinna też ułatwić zorientowanie się w rozmieszczeniu uczelniach jednostek licznym wycieczkom, które zaglądają na teren kampusu.

„Mamy przecież na kampusie bardzo wiele atrakcji, które udostępniamy poza zajęciami. Choćby Muzeum Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji czy Muzeum Inkluzji w Bursztynie i inne ekspozycje na Wydziale Biologii. Właściwie nie ma dnia, żeby na Wydziale Biologii nie odbywała się jakaś wycieczka grup ze szkół gimnazjalnych czy ponadgimnazjalnych zarówno z Trójmiasta, jak i z całego regionu” – zaznaczyła Czechowska-Derkacz.

Aplikację przygotowano z pomocą zdjęć panoramicznych umożliwiających użytkownikom obrót o 360 stopni dookoła osi. Prowadzi ona zwiedzających po terenie kampusu i wnętrzach wszystkich jego obiektów dostarczając informacji o przeznaczeniu mijanych pomieszczeń, w tym auli, sal laboratoryjnych i wykładowych, a także najbardziej rozpoznawalnych miejsc w przestrzenni zewnętrznej kampusu.

Podróżując po wnętrzach budynków poszczególnych wydziałów, instytutów czy obiektów administracyjnych, użytkownik otrzymuje też dane teleadresowe, w tym m.in. godziny otwarcia poszczególnych dziekanatów, biur, bibliotek, czytelni, punktów gastronomicznych czy ksero itp.

Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej uczelni pod adresem: http://journey.ug.edu.pl. Może z niej korzystać zarówno na tradycyjnych komputerach i laptopach, jak też na urządzeniach mobilnych. Przygotowano ją w języku polskim i angielskim.

Na usytuowany w Oliwie kampus Uniwersytetu Gdańskiego składa się dziś 10 dużych uczelnianych obiektów. Znajdują się wśród nich Wydziały: Biologii, Chemii, Biotechnologii, Historyczny, Filologiczny (z Instytutem Neofilologii), Prawa i Administracji, Nauk Społecznych oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki. Na terenie kampusu znajduje się też Biblioteka Główna oraz Rektorat i Administracja Centralna UG.

Większość obiektów składających się na kampus w Oliwie powstała w ciągu ostatnich kilkunastu lat dzięki państwowym dotacjom i dofinansowaniu, jakie uczelnia zdobyła z unijnych funduszy. W planach na najbliższe lata uniwersytet ma rozbudowę kampusu o kilka kolejnych obiektów, w tym centrum sportowe czy Instytut Informatyki. Po realizacji tych inwestycji także te obiekty można będzie zwiedzać w ramach wirtualnych spacerów po kampusie. (PAP - Nauka w Polsce)

Autor: Anna Kisicka

aks/ par/

 

Opublikowane: śr., 28/02/2018 - 23:34


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie