Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Lato w mieście

Fot. Kamil Porembiński (CC BY-SA 2.0)
Lato w mieście nie musi być nudne! Oto przegląd wydarzeń, w których możecie wziąć udział za darmo w największych polskich miastach.

WARSZAWA

Plenerowe Kino Letnie w Koperniku
Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie

Centrum Nauki Kopernik organizuje spotkania z filmem, które w tym sezonie poświęcone będą sztuce przetrwania ludzkiej cywilizacji. Pokazy odbywają się od 1 lipca do końca sierpnia w każdy piątek o godzinie 21. Po każdym z nich odbywa się rozmowa z ekspertem.

Dokładny harmonogram pokazów dostępny jest na stronie.

 

Muzeum Legii Warszawa
ul. Łazienkowska 3

Od 1 lipca do 31 grudnia można bezpłatnie zwiedzać muzeum obchodzącego 100-lecie klubu sportowego Legia Warszawa. Muzeum znajduje się pod Trybuną Północną stadionu Legii Warszawa („Żyletą”) i można w nim m.in. znaleźć pamiątki po Kazimierzu Deynie, stroje sportowe i szereg trofeów, obejrzeć fragmenty ostatniego meczu rozegranego przez Deynę w Warszawie albo zrobić zdjęcie przed szafką Tomasza Kiełbowicza. Muzeum Klubowe otwarte jest w godzinach 11:00-19:00, w weekendy zamykane jest o godzinie 17:00. W dni meczowe Muzeum Legii pozostaje nieczynne.

 

Potańcówki w Parku Fontann

W każdy piątek i sobotę od 1 do 23 lipca od godziny 18 lub 19 do 22:30 na warszawskim Podzamczu odbywają się wielkie imprezy doskonałe dla miłośników tańca na świeżym powietrzu. Uczestnicy bawią się przy muzyce tanecznej z całego świata, nie brakuje też znanych warszawskich szlagierów z Czerniakowa, czy Starej Pragi. Podczas potańcówek odbywają się także profesjonalne pokazy tańca, połączone z instruktażem kroków dla amatorów. Dokładny harmonogram imprez dostępny jest na stronie.

 

KRAKÓW

Galeria Szara Kamienica
Rynek Główny 6, dziedziniec wewnętrzny

W Galerii Szara Kamienica znajdują się dzieła sztuki współczesnej z dziedzin grafiki, malarstwa, fotografii i video wykonane głównie przez młodych twórców. Prace artystów można oglądać od wtorku do piątku od godziny 13 do 18 oraz w weekendy w godzinach 16 -18.

 

WROCŁAW

Stała Wystawa MWW – Archiwum Jerzego Ludwińskiego
MWW, pl. Strzegomski 2a

Archiwum Jerzego Ludwińskieg  jest przestrzenią łączącą w sobie elementy archiwum, wystawy i magazynu sztuki. Ukazuje ono intelektualną spuściznę Jerzego Ludwińskiego i jego znaczenie dla kształtowania się wrocławskiej oraz polskiej sceny artystycznej przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Wystawa dostępna jest w Muzeum Współczesnym Wrocław na poziomie 0 do 31.12. 2018 roku.

 

POZNAŃ

Stare ZOO w Poznaniu
Zwierzyniecka 19

Stare Zoo w Poznaniu jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce i działa od 1874 roku. Można zobaczyć tam między innymi egzotyczne gatunki płazów, kilkumetrowe pytony tygrysie czy jadowite jaszczurki w nowoczesnym pawilonie zwierząt zmiennocieplnych, słonie, żyrafy, a nawet żubry. Zoo otwarte jest od godziny 9 do 17.


Muzeum Narodowe w Poznaniu
Al. Marcinkowskiego 9

Muzeum Narodowe w Poznaniu należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. Wśród jego zbiorów znajdziemy bogatą kolekcję dzieł polskich, europejskich (od średniowiecza do XX w.), a w dziale Starożytność znajdują się zbiory sztuki egipskiej, greckiej, rzymskiej oraz kultur Ameryki prekolumbijskiej. Wstęp wolny do muzeum obowiązuje w soboty, muzeum jest wtedy otwarte od godziny 11 do 18.

 

Żywiec Miejskie Granie 2016 Na Maltańskiej Scenie Muzycznej
ul. Wiankowa 3

Od 3 lipca, aż do 27 sierpnia na maltańskiej pływającej scenie występują najlepsi polscy muzycy. Artystów można oglądać z trybuny ziemnej zlokalizowanej pomiędzy stokiem narciarskim a trybuną toru regatowego. Koncerty odbywają się w piątki, soboty i niedziele o godzinie 20:00. Dokładny harmonogram imprez dostępny jest na stronie.

 

Gabriela Włoszek

Opublikowane: śr., 20/07/2016 - 11:32


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie